Проведення обстеження в період вагітності є важливим як для жінки так і для дитини, оскільки дає змогу своєчасно виявити і запобігти ускладненням, які можуть виникати під час вагітності. Лікар, який здійснює ведення вагітності, підкаже, коли і які обстеження необхідно пройти.

Під час вагітності зверніть особливу увагу на стан вашого здоров’я, адже ви закладаєте основи майбутнього життя вашої дитини.

Ускладнення під час вагітності можливі, однак не варто їх боятися. З деякими з них впоратися нескладно. Обов’язково спілкуйтеся з лікарем, прислухайтеся до себе і пройдіть необхідні обстеження.

Щоб запобігти ускладненням, пов’язаними з прикріпленням плаценти, розміщенням плода і передчасними пологами, важливо регулярно відвідувати лікаря і дотримуватися його призначень, а також стежити за своїм здоров’ям.

Програма спостереження за вагітною пропонується жінкам, які розуміють важливість професійного нагляду за розвитком майбутньої дитини.

Метою нашої співпраці є народження здорової дитини і збереження здоров’я матері. Однак, вагітність, безумовно, змінить роботу Ваших внутрішніх органів, оскільки працювати їм доведеться за двох. Тому спостереження при вагітності є абсолютно необхідним навіть у тому випадку, коли сама вагітність протікає без ускладнень.

Ведення вагітності  починається із моменту встановлення факту вагітності і продовжується до пологів.

В період спостереження вагітності, існують обов’язкові аналізи та обстеження, необхідні для всіх майбутніх мам, а також індивідуальні обстеження, що призначаються лікарем за потребою.

Пам’ятайте, що під час вагітності несуттєвих питань не буває. Не відкладайте візит до лікаря, якщо вас щось турбує.

Супровід вагітності, медичне спостереження за здоров'ям дітей

ОСОБЛИВО УВАЖНО ПОТРІБНО СТАВИТИСЯ ДО СВОГО ЗДОРОВ’Я, ЯКЩО:

• Вам більше 35 років;
• очікуєте кількох малюків відразу;
• виявлені аномалії розвитку статевих органів;
• були ускладнення з попередніми вагітностями;
• виявлені ендокринні порушення, наприклад, цукровий діабет або хронічні захворювання;
• були операції на черевній порожнині;
• ваш організм перебував під впливом шкідливих речовин (алкоголь, тютюн, наркотичні речовини);
• виявлені наявні TORCH-інфекції;
• Ви пережили сильний фізичний або душевний стрес.

При оформленні відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами лікар керується Порядком видачі листка непрацездатності та довідки для призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами» (Накази МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», та від 18.03.2002 р. № 93 «Про затвердження форм облікової документації щодо призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та інструкції щодо їх заповнення»).

Усі діагностичні дослідження проводяться високопрофесійними лікарями і координуються Вашим індивідуальним лікарем акушер-гінекологом. Враховуючи Ваші індивідуальні особливості і стан здоров’я, Ваш особистий лікар надасть всі необхідні рекомендації щодо режиму дня, фізичних навантажень і харчування, термінів і способів можливих подорожей, а також Ви матимете змогу отримати телефонну консультацію лікуючого чи чергового лікаря Центру протягом всього періоду.