3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Міжнародний день людей з інвалідністюМіжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обовязок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільствалюдей із інвалідністю.

Щороку вибирається тема Дня, покликана привернути увагу до успіхів в побудові інклюзивної середовища для інвалідів та усунення соціальної нерівності, оцінки ходу виконання положень Конвенції про права інвалідів і роботу по залученню людей з інвалідністю в повсякденне життя суспільства.

Тема Міжнародного дня людей з інвалідністю у 2019 році : «Майбутнє доступне».

МАЙБУТНЄ ДОСТУПНЕ означає, що ми всі повинні разом дивитися в майбутнє, де барєри, які стоять на шляху людей, більше не існують. Ми передбачаємо майбутнє, в якому люди зможуть отримати доступ до будівлі без використання сходів; де людина може отримати доступ до рампи на пляж; або може влаштуватися на роботу без страху дискримінації; або може отримати доступ до основної аудиторії.

Працювати в напрямку доступного майбутньоговідповідальність кожного. З нами створюйте майбутнє, яке вимагає, щоб люди не були виключені зза проблем зі здоровям.

НІЧОГО ПРО НАС БЕЗ НАС

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями (IDPWD) дотримується своєї переконаності в тому, що людина за своєю природою не є «інвалідом» … інвалідність НЕ є особливістю людини. Ми говоримо, що у людей проблеми зі здоровям: деякі з нас потребують інвалідних візків для мобілізації; деяким з нас потрібні собакиповодирі; деякі з нас потребують допоміжних технологійтак само, як деяким з нас потрібні окуляри для читання; або ліки від болю; або інгалятор для лікування астми.

Всі люди мають різні порушення здоровя в якийсь момент в їхньому житті. Різниця в тому, що в більшості випадків погіршення вашого здоровя не заважає вам функціонувати, бути залученим або брати участь в житті вашої спільноти.

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями (IDPWD) існує, щоб упевнитися в тому, що екологічні та соціальні барєри визначені, і допомогти всім працювати разом, щоб їх подолати. Ми ніколи не будемо викорінювати порушення здоровяале, подолавши барєри, ми викорінимо інвалідність.

11 червня 2019 року генеральний секретар Антоніу Гутерріш оголосив про початок реалізації Стратегії ООН по інтеграції інвалідів.

В основі сталого прогресу в справі обліку питання інтеграції інвалідів в рамках всіх компонентів роботи Організації Обєднаних Націй лежить Стратегія Організації Обєднаних Націй по інтеграції інвалідів. За допомогою Стратегії організації системи Організації Обєднаних Націй підтверджують, що повне і всебічне здійснення прав людини всіх інвалідів є невідємним, цілісним і неподільним елементом всіх прав людини і основних свобод.

Порядок денний до 2030 року спрямований на досягнення благополуччя для всіх жителів планети. Інваліди можуть внести свій посильний внесок у вирішення цього завдання, включаючи діяльність в області помякшення наслідків стихійних лих, гуманітарних операцій та містобудування. Уряди, інваліди, організації, що захищають їх права, академічні установи та приватний сектор можуть спільно допомогти в досягненні Цілей в галузі сталого розвитку.

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобовязання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціальнопобутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

На території Лиманської обєднаної територіальної громади проживає 4165 людей з інвалідністю. Із них працездатного віку 2683 особи, із яких 1006 осіб працюють. І всі вони потребують до себе підвищеної уваги. Ліки, пільги на медичне обслуговування, пенсії і допомога, спеціально облаштований транспортце все потрібно людині з особливими потребами.

Управлінням соціального захисту населення Лиманської міської ради надаються послуги з забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, серед яких: крісла колісні, протезноортопедичні вироби, протези молочної залози, палиці, милиці, сидіння для ванни, східці для ванни, ортези, корсети та інші засоби. Також люди з інвалідністю забезпечуються відповідно медичних висновків в порядку черговості санаторнокурортними путівками.

Крім того, люди з інвалідністю щомісячно отримують державну соціальну допомогу або пенсію по інвалідності.

Вам також має сподобатись...