А скільки часу у вас займає процедура чищення зубів?

А скільки часу у вас займає процедура чищення зубів?

Сьогоднішня іменинниця винайдена ще в 1498 році кмітливими китайцями. Саме їм спало на думку прикріпити до бамбукової палички невелику кількість цупких щетинок зі шкіри вепра і з допомогою такої примітивної конструкції чистити зуби. Було помічено, що прапрапра…бабця сучасної зубної щітки навіть без паст (їх у сиву давнину просто не було) позитивно впливала на стан ротової порожнини, тож не дивно, що винахід прожив уже понад пів тисячі років і навряд чи людство знайде йому якусь приголомшливу альтернативу в подальшому.

У день народження зубної щітки, яку в усьому світі віншують 26 червня, напевно, слушно пригадати базові правила чищення зубів. Ба більше, статистика свідчить, що дев’ятеро людей із десяти роблять цю гігієнічну процедуру неправильно.

Чистити зуби потрібно РЕТЕЛЬНО:

  • двічі на день;
  • процес чищення має займати щонайменше дві хвилини.

Чистити зуби потрібно ПРАВИЛЬНО:

  • тримайте зубну щітку під кутом 45 градусів до ясен;
  • рухайте щіткою вперед та назад обережними короткими рухами (на ширину зуба);
  • чистіть усі поверхні зубів: зовнішню, внутрішню та жувальну;
  • для ефективного чищення внутрішньої поверхні передніх зубів розташуйте щітку вертикально та зробіть кілька рухів вгору й униз;
  • очищуйте язик, бо на ньому збирається чимало бактерій.

Не менш важливо обрати ЯКІСНУ зубну пасту. Доцільно використовувати гігієнічний засіб із вмістом фтору, оскільки він зміцнює зубну емаль і як наслідок – стримує псування зубів. Водночас треба уважно вивчати склад пасти перед її придбанням (особливо людям, схильним до алергії).

Що стосується дітлахів, то тут важливо зважати й на обсяги зубної пасти. Якщо ви чистите зуби малюкові у віці до трьох років, пасти має бути обмаль – розміром із рисове зернятко. Дітям віком 3+ можна вичавити на щітку трохи більше речовини – десь із горошину. І неймовірно важливо контролювати, щоби дитинча випльовувало пасту, а не ковтало.

Замінювати зубну щітку рекомендується що 3–4 місяці, адже вона із часом накопичує мікроби. Крім того, у процесі використання щетина на щітці втрачає жорсткість, а отже, її боротьба із залишками їжі та зубним нальотом слабшає.

Вам також має сподобатись...