Абрикос: коли і як знайомити малечу із цим фруктом

Абрикос: коли і як знайомити малечу із цим фруктом

Літо – безмежна скарбниця усілякої вітамінної смакоти, що поетапно дозріває, даруючи нам гастрономічну насолоду та збагачуючи організм корисними елементами. Власне, на підході – абрикоси. Чим вони цінні, кому протипоказані й коли ці апетитні плоди можна додати в дитячий раціон, розповідає педіатр амбулаторії №6 ЦПМСД №1 Оксана Олексюк.

Лікарка зауважує, що завдяки мінералам та вітамінам, які містяться в абрикосах, ці фрукти мають позитивний вплив на імунну, нервову й серцево-судинну системи, вони здатні знижувати високий артеріальний тиск, нормалізувати склад крові та систему травлення, відновлювати корисну мікрофлору в кишківнику, виводити токсичні сполуки, шлаки тощо.

Тим не менш, Оксана Леонідівна наголошує і на застереженнях. У разі індивідуальної непереносимості, діагностованих цукровому діабеті, гастриті, гепатиті, підвищеній кислотності шлунка та під час збоїв у роботі щитовидної залози споживати абрикоси треба вельми обмежено.

Познайомити малечу зі свіжими, дозрілими в природних умовах жовтобокими плодами можна не раніше, ніж малому гурману виповниться 8–9 місяців.

  • Перша «дегустація» має бути мінімальна – 1 чайна ложечка ретельно протертого пюре. Якщо фруктовий смаколик дитині сподобається і не спричинить жодної алергічної реакції, то можна поступово збільшувати порцію до 100–150 грамів. Адже вітаміни А, С, Е, Н, К, групи В, бета-каротин, калій, кальцій, фосфор і залізо, якими багаті абрикоси, вочевидь не завадять юному організму. Передусім вони сприятимуть нормальній роботі шлунково-кишкового тракту, зростанню зубів та кровотворенню.

  • Після того, як малятко обзаведеться першими зубками, можна доповнити його раціон невеликими шматочками добре вимитого, очищеного від шкірки та позбавленого кісточки абрикоса.

  • Так само корисним для малих непосидючок є абрикосовий сік, який треба давати їм без будь-яких підсолоджувачів, щоби розвивати правильні смакові відчуття. До речі, напій із цих фруктів має проносний ефект, тому буде доречним у меню дітлахів, що мають щільні випорожнення.

  • Оксана Олексюк також радить комбінувати пюре й соки з різних фруктів, щоби раціон юних ласунів був і корисним, і багатоманітним. Головна умова – щоби попередньо всі ці плоди дитина скуштувала окремо й у неї не було помічено алергії.

У випадку появи висипань на шкірі, свербежу або набряку в роті, на губах, язику чи горлі, почервоніння очей, нудоти або блювоти треба негайно звернутися до свого сімейного лікаря/педіатра.

Вам також має сподобатись...