Безоплатне обслуговування сімейним лікарем: що гарантує декларація?

Безоплатне обслуговування сімейним лікарем: що гарантує декларація?

Пацієнти, які уклали декларації із сімейними лікарями, мають право на комплекс безплатних послуг у межах надання первинної медичної допомоги. Більш докладно про них розпитуємо в Олесі Кондратенко – очільниці амбулаторії №2 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

Олеся Сергіївна наголошує, що персональний лікар, приймаючи хворого, має насамперед оглянути його, за потреби провести ті чи інші обстеження, а також швидкі тести на інфекційні захворювання.

Зокрема, безоплатними є:

  • інструментальна діагностика: електрокардіографія (вимірювання частоти серцевих скорочень та ритму серця), пікфлуометрія (оцінювання дихальної системи), з’ясування гостроти зору, слуху;
  • скринінг на наявність розладів психіки та поведінки;
  • виявлення ВІЛ на початковій стадії, туберкульозу, гепатитів, венеричних інфекцій.

Водночас «декларанти» мають змогу зробити низку аналізів:

  • крові (загальний);
  • сечі;
  • рівня холестерину;
  • рівня глюкози в крові.

Щоби виконати ті чи інші дослідження, хворий за направленням свого лікаря звертається в лабораторію. Ані за сам аналіз, ані за витратні матеріали, як-от: пробірки, рукавички, шприци, вату, спирт тощо, пацієнт не мусить нічого платити.

Якщо виникає необхідність провести дослідження, які не передбачаються первинною ланкою медичної допомоги, сімейний лікар має сформувати пацієнту відповідне направлення. Так само він може скерувати хворого до лікаря вузької спеціалізації. За умови, якщо медзаклад, куди звернеться недужа людина, матиме договір із НСЗУ, послуги вторинного рівня теж мають бути безоплатними.

Олеся Кондратенко зауважує, що в амбулаторіях ЦПМСД №1 отримати допомогу можуть і ті, хто підписав декларації, і ті, у кого їх немає. Щоправда, у подальшому таким громадянам усе ж таки було б доречно обрати особистого лікаря, бо це значно спростить їхній доступ до пропонованих пакетів медичних послуг.

Вам також має сподобатись...