Безпечної дози алкоголю немає!

Безпечної дози алкоголю немає!

Цей напій провокує понад 200 складних захворювань, а також серйозні фізичні та психічні розлади… Від його негативного впливу щодесять секунд на нашій планеті помирає одна людина… Либонь, неважко здогадатися, що йдеться про спиртне.

15 листопада – Всесвітній день без алкоголю, а отже, слушна нагода довідатися, чим загрожує оковита і її «родичі», а також чи є, так би мовити, прийнятна норма споживання спиртного. Із цими запитаннями ми звернулися до сімейної лікарки амбулаторії №5 ЦПМСД №1 Єлизавети Шепіль.

За її словами, вживання алкоголю є одним із провідних чинників у всьому світі, ладних спричинити інвалідність та смерть. Спиртовмісні напої не лише провокують цілий список хвороб, а і є першопричиною левової частини дорожньо-транспортних пригод, насильства, які нерідко закінчуються трагічно.

«Споживаючи алкоголь, людина наражає себе на велику небезпеку, – каже Єлизавета Володимирівна. – Підвищений артеріальний тиск, серцеві недуги, онкологічні захворювання, ментальні розлади на кшталт депресії і постійного відчуття тривоги… Це лишень дещиця з того валу проблем, які може створити захоплення оковитою».

Сімейна лікарка наголошує, що немає безпечної дози алкоголю. Науково доведено: кожна крапля спиртного негативно впливає на здоров’я людини. Тож Єлизавета Шепіль наполегливо радить:

  • відмовитися від лікеро-горілчаних виробів взагалі або принаймні обмежити їхнє споживання до 1 порції на день жінкам та 2 – чоловікам (порція передбачає 8 г чистого спирту);
  • не вживати алкоголь під час вагітності та коли вона планується;
  • пильнувати, щоби спиртне було недоступним для дітей і підлітків.

Щоби зменшити спокусу випити, слушно уникати місць та осіб, які можуть спонукати вживати алкоголь, не тримати таке питво вдома, а також перейти на якийсь із серії безалкогольних напоїв із корисним складником (ягодами, фруктами тощо). Благо, нині вибір неабиякий.

Вам також має сподобатись...