Чому ліпше не «підсідати» на хот-доги?

Чому ліпше не «підсідати» на хот-доги?

Хот-доги й інші різновиди фастфуду – невід’ємна частина раціону переважної більшості людей. Хтось вдається до так званої швидкої їжі, бо дуже поспішає і не має часу для повноцінного сніданку/обіду/вечері, а хтось просто міцно «підсів» на вуличні страви й не уявляє свого меню без булочки із сосискою, густо приправленої кетчупом та майонезом. Що й казати, якщо на честь хот-дога навіть запроваджено осібне свято, яке цьогоріч припадає саме на 19 липня.

Водночас є категорія людей, яка наполегливо радить не зловживати такою їжею. Це медики, і вони не втомлюються повторювати, що регулярне харчування фастфудом здатне неабияк нашкодити насамперед шлунку та печінці дорослої людини, а в дитячому раціоні подібним стравам взагалі не місце.

Лікарка-педіатр амбулаторії №6 ЦПМСД №1 Тетяна Павлова називає основні причини того, чому ліпше звести нанівець або хоча б обмежити споживання хот-догів та інших страв із розряду вуличних перекусів.

  • Під час приготування fast food у великій кількості застосовується ненатуральний продукт – маргарин, що належить до трансжирів. Вони, як відомо, завдають шкоди організму, тим не менш, вуличні кулінари на це особливо не зважають, бо мають очевидну вигоду – трансжири стримують псування продуктів, що готуються на їхній основі.
  • Хот-доги висококалорійні, а отже, в організмі зростає рівень холестерину, як наслідок – розвиток зайвої ваги, підвищені ризики виникнення атеросклерозу.
  • У складі «швидких» страв чимало барвників, регуляторів кислотності, загущувачів, ароматизаторів, підсилювачів та замінників смаку, завдяки чому фастфуд видається таким смачним. Однак у дійсності названі складники знижують імунітет, збільшують ризик розвитку діабету та недуг органів травлення: гастриту, виразки шлунка, холециститу, панкреатиту.
  • У хот-догах міститься багато солі, що уповільнює процес псування інгредієнтів і певною мірою «маскує» смак несвіжої їжі. А сіль – це передусім затримка рідини, що здатна спричинити негативні наслідки для здоров’я тих, хто має захворювання нирок, гіпертонічну хворобу.
  • Зазвичай фастфуд споживають швидко / на ходу. Тож про гарне пережовування і засвоєння годі і мріяти. Такий метод «поглинання» страви сприяє переїданню, а також завдає шкоди ниркам та підшлунковій залозі.
  • Нерідко сумнівними є санітарні умови, у яких хот-доги й інші «швидкі» продукти готуються. Мало хто з покупців цікавиться, чи є у фастфудівських ятках проточна вода, який там порядок зберігання продуктів, а дарма… Порушення норм приготування їжі – пряма дорога до харчового отруєння та інтоксикації організму.

«Для несформованого малого/юного організму фастфуд дуже шкідливий, – каже Тетяна Валентинівна, – адже більшість компонентів, необхідних для повноцінного розвитку та зростання, діти засвоюють із їжею, а в хот-догах та решті вуличних харчів їх обмаль. Тому вкрай важливо змалечку прищеплювати дітлахам розуміння, що є для них корисним, а що ні. Крім того, батьки мусять розуміти, що вони найперший приклад для власних нащадків. Купуючи та споживаючи fast food, вам навряд чи вдасться переконати свого малюка, що йому так робити не варто».

Вам також має сподобатись...