Чи є корисні макарони?

Чи є корисні макарони?

Чи знаєте ви, що макарони мають своє персональне (між іншим, всесвітнє!) свято? Випадає воно якраз на сьогодні – 25 жовтня. Тож, користуючись слушною нагодою, нумо розбиратися, чи не надто велика честь виказана цим борошняним виробам. Бо, на превеликий жаль, те, що є смачним, далеко не завжди корисне для здоров’я… А допоможе нам у цьому сімейна лікарка амбулаторії №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Ксенія Нагорна.

За її словами, щодо макаронів сформувалося чимало стереотипів. Один із них – від цієї страви гладшають.

«Безперечно, борошняні вироби “грішать” такою властивістю, – каже Ксенія Олександрівна. – Проте не всі. Корисні макарони є, і це ті, що виготовлені із ТВЕРДИХ сортів пшениці».

Така вермішель/локшина/спагеті/… багата:

  • клітковиною і рослинним білком;

  • вітамінами груп РР і В, а також кальцієм, фосфором, калієм.

А ще макарони із твердої пшениці майже не містять жирів, є джерелом складних вуглеводів, які дають відчуття ситості на довгий час.

Водночас сімейна лікарка наголошує, що дуже важливо готувати та вживати страви з борошняних виробів правильно.

  • Зокрема, не треба їх розварювати – до 10 хвилин в окропі цілком достатньо. Якщо варити довго, то глікемічний індекс (показник швидкості розщеплення продуктів в організмі та перетворення їх на глюкозу) значно підвищиться, а кількість корисних речовин істотно знизиться.

  • Менше солі.

  • Ніяких сирних і майонезних соусів (поєднання макаронів із такими добавками – це справжня калорійна бомба). Натомість ліпше додати тушковані овочі власного приготування, гриби, морепродукти.

  • Людині, щоби наїстися, достатньо 100 грамів готових макаронів, якщо йдеться про основну страву, і вдвічі менше, якщо вони будуть гарніром.

  • Вироби із твердих сортів пшениці доречніше споживати на сніданок або під час обіду. Якщо приготувати таку страву планується на вечерю, то треба врахувати, що з’їсти її слушно за 4 години до сну.

  • Навіть «правильні» макарони не треба надто часто включати у своє меню. Двічі на тиждень – оптимальний варіант для тих, хто любить таку страву і водночас прагне слідкувати та своєю вагою та підтримувати добре самопочуття.

Вам також має сподобатись...