Діабет: у яких випадках не треба зволікати з візитом до лікаря

Діабет: у яких випадках не треба зволікати з візитом до лікаря

14 листопада в медичній спільноті насамперед пов’язане зі Всесвітнім днем боротьби з діабетом – хронічною хворобою, що спричиняє серйозні ушкодження серця, кровоносних судин, очей, нирок, нервів. Докладніше про недугу, яка, на превеликий жаль, вельми поширена в Україні, спілкуємося із сімейною лікаркою амбулаторії №5 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Ларисою Нечипоренко.

Вона зауважує, що понад мільйон українців страждають на діабет – захворювання, під час якого в організмі людини не виробляється достатня кількість інсуліну (гормону, що відповідає на рівень цукру в крові) або він не використовується повноцінно.

З огляду на це виокремлюється кілька різновидів діабету:

  • першого типу – інсулінозалежний (пов’язаний із недостатнім виробленням інсуліну);
  • другого типу – інсулінонезалежний (спричинений неефективним використанням організмом інсуліну);
  • гестаційний (зазвичай розвивається під час вагітності, іноді може діагностуватися протягом певного періоду після народження малюка).

Лариса Федорівна пояснює, що природа діабету І типу наразі достеменно не вивчена, тому вбезпечити себе від цієї хвороби складно, а от з основними причинами виникнення діабету ІІ типу все зрозуміло. Здебільшого це надлишкова вага та слабка фізична активність. Запобігти появі такої недуги можна у 80% випадків.

Співрозмовниця радить не зволікати з візитом у лікарню, якщо помітили за собою:

  • постійне відчуття голоду та спраги;
  • надлишкове сечовиділення;
  • погіршення зору;
  • підвищену втомлюваність;
  • втрату ваги.

«Це ключові тригери, що можуть свідчити про розвиток діабету, – пояснює Лариса Нечипоренко. – Оскільки ця хвороба підступна своїми ускладненнями, доцільно якомога раніше її виявити та взяти під лікарський контроль».

Принагідно Лариса Федорівна нагадує, що великий перелік препаратів для пацієнтів, яким діагностовано діабет, охоплено державною програмою «Доступні ліки», а отже, їх можна отримати або безплатно, або зробивши часткову доплату.

Вам також має сподобатись...