Другий хліб, або В якому вигляді краще споживати картоплю

Другий хліб, або В якому вигляді краще споживати картоплю

Щорічно 17 серпня в низці країн (а з особливим розмахом – у США) святкують День картоплі. В Україні наразі з такими почестями бульбу не віншують, хоча, правду кажучи, це доволі дивно, адже саме наша держава входить до п’ятірки найбільших світових виробників диво-овочу.

Либонь, важко знайти того, хто не куштував картоплю і хто її не любить. У продукті багато калію, магнію, фосфору, клітковини, а ще є вітаміни С та В. Прикметно, що 100 грамів цього овочу у вареному/печеному вигляді – це всього 94 ккал, що менше, ніж якщо з’їсти таку ж порцію рису чи спагеті. Однак тут не минулося без своїх вагомих «але»: мало хто споживає лишень 100 грамів бульби, та й традиційно приправляється вона чимось жирненьким (олією, вершками, сметаною, сиром, м’ясом, шинкою тощо), а отже, калорійність готової страви зростає кількаразово.

У рекомендаціях щодо здорового харчування картоплю вельми часто ставлять в один ряд із хлібом та кашами, попри те, що йдеться про нібито класичний овоч. Щоби цей продукт не лише добре смакував, а й на боках особливо не відкладався, його доречно їсти разом з іншими овочами.

Ідеальна страва з картоплі має бути нежирна і приготована у шкірці. Цей овоч ліпше за все запікати/відварювати або готувати на пару. Така метода збереже в його складі вітамін С та калій. Ви точно зараз скривилися…  Але дарма. Поріжте, нашвидкуруч обсмажте з улюбленими спеціями/часником і насолоджуйтеся. З’явиться хрумка скоринка й аромат, а от цілком просякнути жирами бульба не встигне.

Відварену/запечену картоплю можна додавати в салати. Пюре слушно робити не на молоці чи вершках, а на тій воді, в якій ці овочі варилися, що істотно вплине на кінцеву жирність гарніру.

Запам’ятайте також, що деруни та смажена картопля надто смачні 😉 , щоб їх часто їсти. А от картоплю фрі /чіпси було б доречно взагалі звести у своєму раціоні до мінімуму. І проблема не суто в бульбі. Фритюр, у якому готують такі страви, роблять на суміші олій і зазвичай застосовують їх неодноразово. Це призводить до утворення трансжирів, а вони сприяють запальним процесам та атеросклерозу.

Тож споживайте картоплю, але помірковано!

Вам також має сподобатись...