Гайда порухаємося!

Гайда порухаємося!

Рух продовжує життя… Ох і заїжджена ця фраза! Але ж суть від того не втрачається: без фізичних навантажень організм людини слабне, а загальне самопочуття гіршає. То скільки часу потрібно приділяти спорту, щоби почуватися здо’рово? Сьогодні, у Всесвітній день фізичної активності, розбираємося в цій темі.

За словами лікаря-педіатра амбулаторії №4 ЦПМСД №1 Ірини Заєць, регулярні заняття фізкультурою корисні і дорослим, і малим. І, до речі, не тільки для тіла, а й для розуму. Помірні навантаження допомагають тримати в шорах артеріальний тиск, контролювати масу тіла, знизити ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи, інсульту, діабету другого типу та раку. Сюди також доречно зарахувати зміцнення скелетно-м’язових тканин, підвищення загального тонусу організму та цілу низку інших позитивчиків, якими віддячує спорт людям, що ним займаються.

Щоби підтримувати здоров’я і гарне самопочуття, людям різних вікових груп рекомендуються активності різної тривалості й інтенсивності.

  • Дітям молодшого віку ВООЗ радить фізично навантажуватися не менш як 180 хвилин щодня, з яких година – жвава руханка.
  • Категорії від 5 до 17 років не зайве займатися фізичними вправами помірної та високої інтенсивності протягом 60 хвилин повсякдень.
  • Дорослі люди (18+) можуть обрати більш підхожий для них варіант: або 150 хвилин фізкультурних вправ середньої інтенсивності на тиждень, або 75 хвилин активних занять щотижня. Якщо волієте не просто підтримувати нормальне самопочуття, а бути в класній фізичній формі, то тривалість занять рекомендується збільшити до 300 хвилин на тиждень.
  • Літнім людям з обмеженою мобільністю варто щонайменше тричі на тиждень виконувати вправи на рівновагу, що запобігають ризику падінь.

Різновидів фізичних активностей чимало, тож обрати є із чого – було б бажання! Хочете – бігайте, хочете – гуляйте на свіжому повітрі, а ні – то займайтеся йогою, запишіться в танцювальну студію… Головне – щоб заняття були регулярними і приносили вам задоволення. Помірні фізичні навантаження безпечні для більшості людей. Проте якщо вам діагностовано хронічне захворювання, обов’язково порадьтеся зі своїм сімейним лікарем та разом оберіть варіанти активностей, які підходять саме вам. Крім того, якщо дотепер ви вели малорухливий спосіб життя, то не треба відразу з місця в кар’єр – інтенсивність занять необхідно нарощувати поступово й так само незайве буде проконсультуватися зі своїм особистим лікарем.

Вам також має сподобатись...