Гемофілія: розвінчуємо міфи

Гемофілія: розвінчуємо міфи

На календарі – 17 квітня, яке з-поміж цілого грона пам’ятних дат та подій маркується ще і як День боротьби з гемофілією.

Захворювання це доволі рідкісне. Воно спадкове і, на жаль, невиліковне. Суть його полягає в тому, що через мутацію одного з генів, зазвичай розташованих на X-хромосомі, сповільнюється процес згортання крові. А отже, навіть незначні поранення/порізи/травми можуть спричинити велику крововтрату.

Щодо гемофілії в суспільстві сформувалося чимало хибних стереотипів, і коли, як не сьогодні, спростувати бодай частину з них?

Наприклад, вельми розповсюдженою є думка, що недужі на гемофілію можуть стекти кров’ю від найменшої подряпини. Насправді ж найбільшу загрозу для життя людей із таким діагнозом становлять внутрішні кровотечі. Дуже небезпечними є шлунково-кишкові, ниркові, заочеревинні, носові або горлові кровотечі, а також крововиливи в головний мозок. Травмування суглобів – теж серйозна проблема, що провокує їхнє поступове руйнування та супроводжується сильним болем.

Нерідко можна також почути, що люди з гемофілією приречені. Реальність, на щастя, інша – отримуючи своєчасне й безперервне лікування, завжди маючи під рукою препарати для згортання крові, такі пацієнти можуть вести звичайний спосіб життя: ходити в дитсадок, навчатися у школі/виші, працювати, створювати родини й народжувати здорових дітей.

Вам також має сподобатись...