Горіхи: користь VS шкода

Горіхи: користь VS шкода

29 серпня – Горіховий Спас і заразом прекрасна нагода поспілкуватися з фахівцем про користь, шкоду та бажані норми споживання цих дарів природи.

Сімейна лікарка амбулаторії №5 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Наталія Мельник відразу наголошує, що, згідно з останніми дослідженнями, у раціоні українців бракує горіхів, а це велика помилка.

«Попри те, що в нашій країні зростають і волоські горіхи, і ліщина, ми чомусь нерідко ігноруємо цей багатий корисними складниками продукт, – бідкається Наталія Василівна. – А тут вам і високий вміст білка з незамінним амінокислотами, і ненасичені жирні кислоти (зокрема омега-3 та омега-6), і чимало токоферолів, і вітамін В6, і клітковина, і просто-таки розсип цінних мікроелементів, як-от: залізо, селен, цинк, кальцій, магній, калій тощо».

Горіхи позитивно впливають на:

  • серцево-судинну систему;
  • діяльність мозку;
  • імунітет.

А ще вони покращують пам’ять, допомагають боротися з депресією/впоратися з невротичними станами, надають сил та підвищують витривалість.

Водночас сімейна лікарка каже, що, як із більшістю продуктів, із горіхами теж діє принцип кількох «але».

Зокрема, вона просить зважати, що горіхи:

  • не рекомендовані при панкреатиті, гострих кишкових захворюваннях, хронічному коліті, а також псоріазі, нейродерміті, атопічному дерматиті;
  • не бажані, якщо діагностовано підвищене згортання крові;
  • калорійні, тому людям із надмірною вагою не варто ними особливо захоплюватися, щоби не перевантажувати печінку, травний тракт і не набрати додаткових кілограмів;
  • містять тирамін, який може спровокувати напад головного болю (на це доцільно зважати людям, схильним до мігрені);
  • є високоалергенним продуктом.

Щодо останнього пункту Наталія Мельник радить бути максимально пильними з дітлахами. До 3 років узагалі ліпше відмовитися від задуму пригостити малюка горіхами, а надалі, щоб унеможливити ризики, слушно здати аналізи на виявлення харчових алергенів.

«Якщо перелічені вище застереження вас не стосуються, то щодня незайве споживати 30–40 грамів горіхів, – зауважує Наталія Василівна. – Повірте, організм буде вам щиро вдячний».

Вам також має сподобатись...