«Грудне молоко й донині є єдиним ідеальним харчуванням для дитини»

«Грудне молоко й донині є єдиним ідеальним харчуванням для дитини»

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 відбулася анонсована Школа пацієнта для молодих матусь, присвячена особливостям грудного вигодовування. Попри часті повітряні тривоги та серйозні навантаження, що лежать на плечах сум’янок, які нещодавно стали мамами, у актовій залі медзакладу зібралися охочі дізнатися відповіді на важливі для них запитання. Крім молодих неньок із немовлятами, на тренінг також завітали містянки при надії і навіть молоді подружжя.

«Якби грудне молоко можна було чимось повноцінно замінити, природа б уже давно позбулася цього фізіологічного процесу, – зазначила Анна Чередніченко – консультантка з питань грудного вигодовування, дитячого сну та прикорму ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства “ЛАДА”», завідувачка відділу з питань грудного вигодовування пологового будинку ISIDA (м. Київ). – Однак і дотепер ця материнська функція зберігається, а отже, це точно комусь потрібно. Незважаючи на всі маркетингові “фішки”, мільярди доларів, які витрачаються на рекламу та виробництво сумішей для малят, грудне молоко й донині є єдиним ідеальним харчуванням для дитини. Безумовно, із кожного правила є винятки, зумовлені протипоказаннями. Але слушно порівняти лише такі цифри: навіть у найдорожчих сумішах кількісний склад становить 25–40 компонентів, а в грудному молоці їх понад 500. Відчуваєте різницю? Повірте, ваш малюк також».

Щоби комунікація була максимально ефективною, тренерка провела зустріч у форматі відвертого діалогу, даючи роз’яснення щодо тих питань, які безпосередньо турбують слухачів.

Зокрема, під час «уроку» Школи пацієнта йшлося про те, як правильно прикладати дитя до грудей, як часто це робити, якою має бути тривалість приймання їжі, що робити, якщо молока мало, чи насправді його бракує, як діяти, коли є гіперлактація, як запобігти виникненню тріщин та інших некомфортних станів матусь, коли ліпше за все завершувати годування груддю тощо.

Вам також має сподобатись...