Гуманітарна допомога

Гуманітарна допомога

Гуманітарна допомога: ЦПМСД №1 та інші сумські медичні заклади отримали ліки від серцево-судинних захворювань та недуг дихальної системи

Лікувально-профілактичні заклади Сум отримали гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Колохати». Це перший досвід співпраці із цією доброчинною організацією, що відбувся за сприяння міського голови Олександра Лисенка та координації управління охорони здоров’я СМР. Однак, за словами керманича Сум, партнерство обов’язково матиме продовження.

«Перша партія ліків, що надійшла від фонду “Колохати”, розподілена між усіма нашими медичними закладами, – зазначив Олександр Лисенко. – Попередньо доброчинці підготували перелік таблетованих препаратів, якими можуть підтримати сумську медицину, а ми у свою чергу з’ясували потреби комунальних лікарських установ і надали благодійному фонду зворотний зв’язок. І нині, доки ми видаємо ось ці медикаменти, уже опрацьовується можливий вміст наступного траншу гуманітарної допомоги від наших нових партнерів, які перебувають у тісній взаємодії з багатьма європейськими країнами».

Як зауважила очільниця управління охорони здоров’я Сумської міської ради Олена Чумаченко, у партії, що розподілена між комунальними установами, переважно представлені медикаменти для амбулаторного лікування пацієнтів, певний відсоток препаратів скеровується у стаціонари. «Ідеться насамперед про ліки від захворювань серцево-судинної системи, дихальних шляхів, – пояснила Олена Юріївна. – Медикаменти можна отримати абсолютно безоплатно після того, як відповідне призначення зробить сімейний лікар».

Директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Алла Оводенко зауважила, що пацієнти вочевидь будуть вдячні за таку доброчинну допомогу, оскільки в ній містяться ефективні пігулки від дуже поширених хвороб.

«У разі, якщо хтось із наших пацієнтів має проблеми кардіологічного характеру, захворювання органів дихання, то запрошуємо відвідати свого особистого лікаря. Якщо він, бачачи історію хвороби або провівши огляд, призначить ті чи інші препарати з наявного переліку, то вони будуть відразу видані. Лікувально-профілактичним закладам немає сенсу зберігати ліки “про запас” – у них є термін придатності, утім, і видавати їх без медичного обґрунтування – те саме, що нашкодити людині», – сказала Алла Іванівна.

Вам також має сподобатись...