Як діяти, якщо сімейний лікар у відпустці?

Як діяти, якщо сімейний лікар у відпустці?

Ви або хтось із рідні занедужав, а сімейний лікар саме у відпустці? Не треба перейматися – допомога обов’язково буде надана. У медзакладі, де обслуговується пацієнт, призначать фахівця, що тимчасово опікуватиметься станом здоров’я хворого. Укладати з ним нову декларацію не потрібно.

У НСЗУ наголошують: лікар, який заміщує, має надати всі послуги, передбачені пакетом первинної медичної допомоги: огляд/консультацію, за потреби випише направлення на потрібні аналізи/обстеження. Якщо буде така необхідність, то він сформує в електронній системі охорони здоров’я медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

Якщо сімейний лікар зібрався у відпустку, а в нього/неї вже є записи на період відсутності, то медустанова мусить повідомити пацієнтів про тимчасову заміну.

Водночас важливо пам’ятати, що е-рецепт на «Доступні ліки» може виписати лише той лікар, із яким укладено декларацію. Тож ліпше подбати про отримання нового рецепта завчасно.

Невідкладна ситуація зі станом здоров’я не потребує декларації/направлення. У разі потреби можна звернутися до лікарні самостійно чи зателефонувати 103.

Принагідно нагадуємо, що в ЦПМСД №1 діє кол-центр. Щоби довідатися відповіді на організаційні, навколомедичні запитання, слушно набрати один із номерів: +38(0542)787-700, +380504702003 (у будні – з 07:00 до 17:00; у вихідні/святкові дні – з 08:00 до 17:00).

Вам також має сподобатись...