Як отримати тест-смужки за програмою реімбурсації?

Як отримати тест-смужки за програмою реімбурсації?

Тест-смужки для з’ясування рівня глюкози в крові доповнили перелік «Доступних ліків». Отримати їх безплатно чи на умовах співфінансування мають змогу пацієнти із цукровим діабетом І типу. Як саме це зробити – цікавимося в заступниці медичного директора з якості обслуговування ЦПМСД №1 Світлани Кириченко.

Вона зауважує, що програма реімбурсації збагатилася 23 різновидами тестових смужок, вартість яких або повністю, або частково відшкодовує Національна служба здоров’я України. Ключова умова для отримання вказаних медзасобів – людині, якій діагностовано цукровий діабет І типу, треба мати електронний рецепт. Водночас на територіях держави, де наразі точаться бойові дії, відпуск можливий і за паперовим рецептом.

Світлана Іванівна наголошує, що сформувати такий документ може:

  • лікар первинної ланки медичної допомоги;
  • лікар-ендокринолог.

Подальша процедура традиційна: пацієнту надходить смс-повідомлення з номером е-рецепта та унікальним кодом його погашення або виписується паперовий відповідник.

Рецепт чинний упродовж 30 днів. «Отоварити» його можна в аптеці з наліпкою «Доступні ліки». До речі, уже понад 10 тисяч фармацевтичних установ у межах країни відпускають тест-смужки за програмою реімбурсації.

Пересвідчившись, що відвідана аптека відпускає зазначені медвироби, треба повідомити фармацевту номер рецепта та з’ясувати, які саме з наявних тестових смужок підходять до глюкометра, що застосовується. Визначившись, пацієнт мусить повідомити код погашення, а аптекар видати затребувані засоби. Безоплатно це буде чи з доплатою – залежить від того, який різновид тест-смужок обрано.

Вам також має сподобатись...