Як уберегти себе від весняної простуди?

Як уберегти себе від весняної простуди?

Весна по-своєму прекрасна і неповторна. Вся природа починає новий життєвий цикл, все у світі оживає і наповнюється свіжими ароматами та фарбами. Але, на жаль, перші місяці весни асоціюються ще й із занепадом сил, підвищеною стомлюваністю, частими простудними захворюваннями, нервовим виснаженням, депресією, слабкістю, дратівливістю, сонливістю.
Ні для кого не секрет, що навесні людина хворіє в середньому стільки ж, скільки і взимку. Тепле сонечко, холодна земля в поєднанні з холодним вітром. І ось уже ти не помітив, як лежиш в ліжку з температурою 38.

Так, як уберегти себе від весняної простуди?

Перший і найприємніший, мабуть, рада – добре висипайтеся. Саме недосип може істотно знизити ваш імунітет.

Загартовуйтеся. В цьому немає нічого складного. Почніть обливатися теплою водою. І з кожним днем ​​або тижнем зменшуйте температуру води. Таким чином, ви й не помітите, як в один прекрасний день будете стояти під струменем холодної води.

На жаль, одного загартовування буде мало. Крім цього, не зайвим було б пропити вітаміни. Оскільки навесні, в умовах підвищеної вологості і зростаючої температури повітря, бактерії себе почувають дуже комфортно. А це означає, що ослаблений за зиму організм стає легкою здобиччю. Якщо вас бентежать вітаміни як лікарський засіб, то ви замість них можете додати в раціон продукти, багаті ними.

Тим часом не варто забувати і про певні запобіжні заходи, а саме одягайтеся тепліше, ласкаве, весняне сонечко – ще не привід роздягатися. Замість одного спекотної одягу краще надягти кілька легших. Так, якщо вам стане жарко, ви зможете зняти одну річ і холодний вітер вас не продує.
Відвідуючи громадські місця або просто гуляючи по вулиці, не забувайте, що бактерії можуть передаватися не тільки по повітрю, але і контактним шляхом. А це означає, що, прийшовши додому, насамперед необхідно ретельно помити руки.

І напевно найголовніше – не займайтеся самолікуванням! При перших же симптомах застуди звертайтеся до лікаря.

Якщо ж ви ще не встигли укласти декларацію з терапевтом, сімейним лікарем або педіатром, ви можете це зробити в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №4.

Телефон реєстратури ЦПМСД №4: (097) 035 23 23, (0629) 37 67 70
Телефон реєстратури дитячої амбулаторії (амбулаторія №4):
· за адресою пр.Нахімова, 35 – (068) 474 50 61;
· за адресою вул.Новоросійська, 28 – (067)-82-82-335

Вам також має сподобатись...