Яка процедура підтвердження статусу людини з інвалідністю?

Яка процедура підтвердження статусу людини з інвалідністю?

В Україні затверджено чіткий механізм отримання статусу особи з інвалідністю. Тим не менш, чимало людей, зіштовхнувшись зі складним життєвим випробуванням, не знають, як їм діяти. Що, як і в якій черговості треба робити, розпитуємо у Володимира Шепіля – заступника медичного директора з експертизи непрацездатності ЦПМСД №1.

За словами Володимира Вікторовича, насамперед пацієнт має звернутися до свого сімейного лікаря. Він зі свого боку скерує людину на повне медичне обстеження, призначить лікування, що дасть змогу підтвердити стійке порушення функцій організму або спростувати його.

Рішення щодо стану здоров’я пацієнта ухвалюється не одноосібно, а колегіально – лікарсько-консультативною комісією (ЛКК), до складу якої входять провідні фахівці медустанови, у якій людина обслуговується.

Якщо члени комісії одностайні в тому, що статус особи з інвалідністю є виправданим, то заповнюється форма 088/о. Зазначений документ є необхідною передумовою для подальшого кроку – проходження медико-соціальної експертизи в МСЕК (медико-соціальна експертна комісія). Зробити це потрібно протягом семи днів після відправлення форми 088/о в МСЕК.

Володимир Шепіль зауважує, що обстеження може відбутися за місцем проживання, лікування і навіть удома, якщо цього вимагає стан здоров’я. У поодиноких випадках рішення щодо надання статусу особи з інвалідністю може бути ухвалене заочно.

Якщо МСЕК підтверджує припущення ЛКК, то пацієнту видається відповідна довідка й формується індивідуальна програма його реабілітації. Датою встановлення інвалідності вважається день, коли МСЕК отримала форму 088/о та відомості про людину.

Передбачений також переогляд набутого статусу. Зазвичай його проводять за 1–3 роки після обстеження пацієнта. Така процедура насамперед необхідна, щоби з’ясувати, чи є ефективним призначене лікування.

У випадку, коли людина не згодна з висновками медико-соціальної експертної комісії, вона мусить упродовж місяця подати заяву до МСЕК або місцевого відділу охорони здоров’я. Розглядатиме таке звернення центральна комісія. Якщо пацієнта не задовольнить рішення і цієї (вищої) інстанції, то оскаржувати його треба буде в Міністерстві охорони здоров’я України.

Вам також має сподобатись...