Якщо курс щеплень не закінчено, то імунний захист не сформується

Якщо курс щеплень не закінчено, то імунний захист не сформується

Від сьогодні стартує Всесвітній тиждень імунізації, тож, либонь, незайве нагадати, що вельми часто єдиним способом уберегти себе та своїх дітей від потенційно смертельних недуг і уникнути додаткових навантажень на здоров’я є якраз щеплення. Більш докладно про зміцнення імунітету юних українців спілкуємося з лікарем-педіатром дитячої амбулаторії №3 ЦПМСД №1 Іриною Головенко.

Вона зауважує, що в нашій країні календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти хвороб, а саме: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Щеплення абсолютно безоплатні – їх фінансує держава. Дітям та дорослим, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, достатньо лише звернутися до найближчого медичного закладу. Укладати нову декларацію за такої умови не потрібно.

«Повномасштабна війна Росії проти України вплинула на рівень імунізації, і це не надто гарний сигнал, що може спричинити спалах того чи іншого інфекційного захворювання, – констатує Ірина Сергіївна. – Щоби не допустити цього, ми наполегливо просимо батьків не ігнорувати потребу в щепленні своєї дитини. Якщо протермінували – треба надолужити. Сучасні вакцини ефективні, безпечні, а головне – вони здатні вберегти від недуг, ускладнення від яких можуть мати украй негативні наслідки».

Педіатр наголошує: якщо курс щеплень не закінчено, то імунний захист не сформується. Водночас відмова від вакцинації або її пропуск вплине на лише на здоров’я вашої дитини, а й інших малих українців, бо не буде напрацьовано так званий колективний імунітет.

Згідно з висновками ВООЗ, якщо 90–95% людей щеплені – збудник інфекційної хвороби не здатен поширюватися. Тож Ірина Головенко закликає неухильно слідувати рекомендаціям, викладеним у календарі профілактичних щеплень, а також регулярно спілкуватися з лікарем власної дитини. У разі, якщо час для планової вакцинації вже настав, щепити маля можна в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 (номери кол-центру: +38(0542)787-700, +380504702003).

Якщо курс щеплень не закінчено, то імунний захист не сформується

Вам також має сподобатись...