Йога: корисна активність для здоров’я, якщо до занять підходити розсудливо

Йога: корисна активність для здоров’я, якщо до занять підходити розсудливо

Цьогоріч 21 червня виповнюється рівно десять років, відколи виник Міжнародний день йоги, який нерідко відносять до головних оздоровчих свят на календарі. Тож нині маємо вельми слушний привід довідатися думку медиків, чи насправді цей своєрідний набір фізичних вправ справляє чудодійний ефект не лише на фізичне, а й ментальне самопочуття людини.

Власне, у МОЗ України наголошують на позитивному впливові йоги на здоров’я і принагідно закликають долучатися до опанування технік, пропонованих цією обширною практикою. Щоправда, з однією вельми суттєвою заувагою – якщо немає медичних протипоказань.

Науково доведено, що йога допомагає боротися:

  • із болем у спині;

  • зі стресом.

Крім того, ця методика поліпшує:

  • роботу серцево-судинної та травної систем;

  • рівновагу, баланс і координацію;

  • якість сну тощо.

Йогу можна опановувати в будь-якому віці. Утім, до занять слушно підходити розсудливо. Початківцям треба обов’язково порадитися зі своїм персональним лікарем. Якщо протипоказань до такого різновиду активностей немає, однаково ліпше звернутися до професійного тренера, а не займатися самостійно, оскільки є ймовірність пошкоджень суглобів, зв’язок, м’язів та навіть хребта. Лише врахувавши всі чинники, можна бути певним, що йога принесе користь здоров’ю та подарує внутрішню гармонію.

Вам також має сподобатись...