Карантин скасовано, однак щеплюватися варто

Карантин скасовано, однак щеплюватися варто

На початку липня в Україні анульовано карантинні обмеження, спричинені COVID-19. Проте це не означає, що можна розслабитися і забути про коронавірус, немов про страшний сон. Він, на жаль, циркулює світом, завдаючи шкоди здоров’ю людей. Щоправда, тепер ця згубна інфекція перейшла до групи сезонних захворювань на кшталт грипу.

У МОЗ наголошують: за COVID-19 закріплено статус постійної проблеми охорони здоров’я, тому радять українцям підтримувати сталий захист організму, роблячи щеплення в подальшому. Задля цього пункти вакцинації і надалі працюватимуть по всій державі, щеплення є в достатній кількості, вони, як і раніше, будуть безоплатними.

Вакцинуватися насамперед мають люди, які перебувають у групах ризику: вагітні, особи віком 60+, імуноскомпроментовані, а також працівники об’єктів критичної інфраструктури. Решта українців може щеплюватися за бажанням/спираючись на рекомендації своїх сімейних лікарів.

Вакцинуватися/отримати бустерну дозу проти COVID-19 можна у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Сумської міської ради (номери кол-центру: +38(0542)787-700, +380504702003).

Принагідно додамо, що з огляду на завершення карантину COVID-сертифікати не є обов’язковими, принаймні в Україні. Щодо інших держав, то треба бути уважними, оскільки рішення про необхідність/непотрібність таких документів вони ухвалюють суто в межах своїх кордонів.

Вам також має сподобатись...