Хто баклажани вживає, той із печінкою проблем не має

Хто баклажани вживає, той із печінкою проблем не має

Наприкінці вересня іспанці зазвичай віддають шану баклажану, влаштовуючи на його честь великий тижневий фестиваль. І хай в Україні поки що особливих пишностей задля темно-синього овочу не влаштовують, та все ж таки більшість із нас рада бачити його на своєму столі. А тому, либонь, незайве з’ясувати, які корисні речовини ми отримуємо, споживаючи цей плід, та й чи має він їх взагалі.

Сімейна лікарка амбулаторії №5 ЦПМСД №1 Тетяна Іваніщенко зауважує, що баклажани можна по праву назвати скарбницею цінних елементів, адже в ньому містяться калій, кальцій, залізо, фосфор, магній, натрій, мідь, цинк, марганець… А якщо згадати, що в цьому овочі є ще й чимало вітамінів (А, В, С, РР), то, мабуть, висновок буде очевидним – баклажан вельми доречний у нашому раціоні.

  • Мікс корисних складників, які природа вдало поєднала в «синеньких», благотворно діє на кровотворну функцію селезінки, кісткового мозку, сприяє підвищенню гемоглобіну, утворенню еритроцитів, зменшує ризики анемії.
  • Споживання баклажанів має позитивний вплив на роботу серцевого м’яза, нормалізує водно-сольовий і ліпідний обміни, а також виводить з організму шлаки й токсини.
  • Завдяки цим овочам відступають сечокам’яна хвороба та подагричні болі в суглобах, лікується атеросклероз, нормалізується діяльність печінки (особливо при жировій дистрофії).
  • Баклажан покращує травлення, впорядковує перистальтику кишківника.

Водночас співрозмовниця наголошує, що це низькокалорійний дієтичний продукт. У 100 грамах «синеньких» лише 28 ккал. Вони майже не містять жирів та вуглеводів, зате багаті на клітковину.

«Баклажани мають багато цінних властивостей, однак це не означає, що їх варто споживати беззастережно, – каже Тетяна Вікторівна. – Маючи те чи інше захворювання, ліпше порадитися зі своїм особистим лікарем щодо власного раціону. Загальне застереження – готуйте страви з молодих баклажанів, оскільки в перестиглих овочах накопичується токсин – соланін (саме він надає специфічного гіркувато-терпкого присмаку «синеньким»). І не забувайте перед приготуванням замочувати баклажани в солоній воді. Усім смачного й будьте здорові!»

Вам також має сподобатись...