Коли відбувається магія лікування…

Коли відбувається магія лікування…

Вікторія Забара – молода сімейна лікарка амбулаторії №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. У неї за плечима – здобуття вищої освіти в СумДУ, проходження інтернатури, трирічний досвід практики та вже чимала кількість вдячних пацієнтів.

Про те, що її життя буде невіддільне від медицини, Вікторія Ігорівна знала, либонь, раніше, ніж навчилася добре читати й рахувати. Її мама – лікарка, причому така, що «зоріє» роботою, тож вельми часто професійний обов’язок у неї переважав над якимись сімейними обставинами.

«Для мене не було рідкістю ходити з ненькою на роботу, сидіти тихцем у куточку і спостерігати, як відбувається магія лікування, – зауважує співрозмовниця. – Мене це неймовірно заворожувало, а ще цікавило, як стається: ось людина хвора, а матуся щось там ʺпочаклуєʺ – і пацієнт одужує. Дуже хотілося дізнатися її ʺсекретʺ. Однак на це мама лишень сказала: ʺХочеш знати? То виростеш, вивчишся і довідаєшся. Зрештою, я так і вчинила».

За словами Вікторії Забари, сімейна медицина передбачає володіння колосальним пластом знань, адже охоплює не лише всі вікові категорії, а й потребує вивчення способу життя пацієнтів, їхнього побуту, умов праці, спадковості.

«Крім тих чи інших ʺситуативнихʺ захворювань, кожен із зазначених чинників може слугувати тригером для розвитку різних недуг, – каже співбесідниця. – Якщо сімейний лікар завбачливо аналізує, систематизує інформацію про родини, якими опікується, якщо постійно розвивається у фаховому плані, то лише тоді зможе сподіватися, що досягне позитивних результатів у професії та здобуде довіру пацієнтів».

А ще вкрай важлива людяність, наголошує Вікторія Ігорівна. Без неї налагодити місточок порозуміння з хворими неможливо.

Амбулаторія №1 ЦПМСД №1 розміщується на вул. Іллінська, 48/50 в Сумах. Якщо хтось із жителів нашої громади і внутрішньо переміщених осіб воліє тут обслуговуватися/обрати сімейного лікаря із плеяди медичних фахівців цього лікувально-профілактичного закладу, то ласкаво просимо! Деталі можна довідатися в кол-центрі ЦПМСД №1. Його номери: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...