Кондиціонери: якщо користуватися правильно, то користь очевидна

Кондиціонери: якщо користуватися правильно, то користь очевидна

Є низка досліджень, які доводять: комфортна прохолода ліпше позначається на самопочутті людини, ніж літня задуха та гаряче повітря. Особливо це стосується тих, хто має проблеми із серцево-судинною системою. Навіть не сумніваємося, що більшість відразу подумала про популярних рятівників у духоту – кондиціонери. Безперечно, це вельми корисна техніка, однак мусимо наголосити: якщо користуватися нею правильно.

У МОЗ України нагадують обов’язкові правила, завдяки яким кондиціонер буде запорукою гарного самопочуття у спеку, а не причиною негараздів зі здоров’ям.

  • Технічне обслуговування приладу має бути регулярним, адже фільтри в ньому у процесі кондиціювання повітря засмічуються і розносять бактерії. Якщо цю вимогу ігнорувати, то до респіраторних захворювань – рукою подати.

  • Різкий перепад температур так само здатний спровокувати розвиток хвороб. Тому не варто стрімко охолоджувати приміщення, прийшовши з вуличної жароти, та й коли плануєте вихід із дому/офісу, то теж не рекомендується «з льоду в полум’я».

Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5–6 градусів нижчою за зовнішню. Якщо в таких умовах вам некомфортно, то поетапне зниження температури допускається, однак не більш як на кілька градусів. І, звісно, ліпше не перебувати під прямим інтенсивним струменем охолодженого повітря від кондиціонера.

  • Вологість повітря в приміщенні так само має значення. Через застосування кондиціонерів воно швидко стає сухим, а це може негативно позначитися на слизових оболонках та дихальних шляхах. Тож періодично охолоджувач усе ж таки треба вимикати, провітрювати кімнати, а також робити вологе прибирання.

  • Якщо вдома є діти, то температуру в оселі слушно підтримувати в діапазоні 23–26 градусів.

У МОЗ також додають, що в період спеки треба пити достатньо води, одягати легке вбрання і щонайменше перебувати під пекучим сонцем.

Вам також має сподобатись...