Курятина: плюси й мінуси споживання

Курятина: плюси й мінуси споживання

Щорічно на другий четвер листопада випадає Всесвітній день курки – свійської птиці, яка зажила слави найпопулярнішої та найпоширенішої у світі. Чим корисне споживання її м’яса? Чи ладна курятина зашкодити людському організму й за яких умов? Розбираємося в цьому разом із сімейним лікарем амбулаторії №5 ЦПМСД №1 Дмитром Демидовим.

Він зауважує, що головний плюс курячого м’яса – низька калорійність у поєднанні з високою кількістю тваринного білка, який сприяє формуванню тканин і м’язів. Водночас у курятині містяться потрібні організму амінокислоти, є чимало корисних мікро- та макроелементів (калій, фтор, кальцій, магній, натрій, фосфор, йод, залізо, цинк тощо).

Багате м’ясо цієї птиці й вітамінами. Особливо необхідна людині група вітамінів В, найбільше їх – у крильцях та окостах. У достатній кількості представлені й вітаміни А і Е, які підтримують гострий зір та зміцнюють імунітет.

«Усі ці бонуси стосуються насамперед домашніх курей, вирощених без допомоги стимуляторів росту та іншої “хімії”, – зауважує Дмитро Віталійович. – Тож, маючи можливість вибору, віддавайте перевагу саме такому м’ясу».

Сімейний лікар наголошує на тому, що користь курятини значною мірою може бути знівельована способом її приготування. Наприклад, птиця, засмажена на грилі, хоч і смачна, але містить багато шкідливих канцерогенів. Так само негативно впливає на організм копчене м’ясо, у якому холестерин просто «зашкалює».

«У випадку з курятиною найбільш вдале поєднання користі та смаку – варений або тушкований продукт, – каже Дмитро Демидов. – І, звісно, не забуваймо головне правило харчування – не переїдати. Усім смачного!»

Вам також має сподобатись...