Квасоля у дитячому меню: нюанси приготування

Квасоля у дитячому меню: нюанси приготування

Якщо вашому малюку вже виповнилося вісім місяців, то слушно спробувати урізноманітнити його раціон бобовими культурами, насамперед квасолею. Таку пораду озвучує лікарка-педіатр дитячої амбулаторії №3 ЦПМСД №1 Юлія Шабаль. І ось чому.

  • Завдяки стравам із квасолею дитина отримуватиме каротин, вітаміни В, Е, РР, С і К.
  • Цей рослинний продукт містить чимало мінералів, серед яких: натрій, кальцій, залізо, мідь, йод тощо.
  • Споживання бобових нормалізує рівень цукру в крові, виводить зайву рідину й допомагає боротися з бактеріальними інфекціями.
  • Квасоля – постачальник легкозасвоюваного білка, який сприяє швидкому відновленню сил та енергії.

Водночас Юлія Володимирівна вказує на наявні «але». Страви зі зрілої квасолі важко перетравлюються маленьким організмом, тож надто раннє або надмірне введення цієї бобової культури в дитяче меню недоречне, інакше – може виникнути посилене газоутворення/закреп.

«Квасоля – смачний та поживний прикорм для малюка, – каже лікарка. – Головне – дотримуватися правил приготування і порціонування, а ще, безумовно, пересвідчитися, що у вашого крихітного гурмана немає алергії на вказаний продукт і не виникає особливих проблем із травленням».

Для дегустації ліпше за все обрати формат пюре, попередньо добре вимочивши й відваривши квасолю. Пробна порція, як і зазвичай, – 1 чайна ложка. Не забуваємо також, що сіль, цукор, будь-які інші добавки – під забороною. Нехай маля знайомиться з природним смаком. Якщо він дитині припаде до душі, то поволі обсяг квасолевого пюре можна збільшувати або поєднувати його з іншими овочами, які попередньо малюк куштував.

Наостанок Юлія Шабаль акцентує увагу на тому, що не варто вводити будь-який новий продукт харчування у раціон, якщо дитятко недобре почувається. Це може завадити розібратися у причинах нездужання, та й юний ласун навряд чи гідно оцінить пропоновану страву.

Вам також має сподобатись...