Кисневий концентратор можна взяти «в оренду» безоплатно, головна умова – висновок сімейного лікаря

Кисневий концентратор можна взяти «в оренду» безоплатно, головна умова – висновок сімейного лікаря

Усі амбулаторії КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» забезпечені кисневими концентраторами, що можуть видаватися пацієнтам, які після виписки потребують кисневої терапії. На яких умовах це можна зробити – розпитуємо в лікарки загальної практики амбулаторії №1 ЦПМСД №1 Юлії Панасовської.

За її словами, рішення про надання кисневого концентратора ухвалює сімейний лікар. «Напередодні виписки зі стаціонару проводиться тестування пацієнта: якщо він отримує сатурацію в межах 92–96, то може виписуватися і надалі киснево підтримуватися вдома, – пояснює Юлія Миколаївна. – Для цього потрібно звернутися до свого персонального лікаря, а він за реальної потреби організує видавання пристрою в тимчасове користування, оформить супровідні документи, ознайомить із правилами експлуатації та особливостями застосування».

  • Кисневий концентратор надається в так звану оренду абсолютно безоплатно. Пацієнтам або їхнім родичам доведеться подбати лише про елементи для індивідуального користування: маски, трубки, носові канюлі, перехідники.
  • Чітких часових обмежень для тримання приладу вдома немає, адже все залежить від стану людини. Коли рівень сатурації без кисневої підтримки тримається на рівні 94 протягом доби, пацієнт мусить повернути концентратор у медзаклад.
  • У дошпитальному періоді цей пристрій зазвичай не видається, бо коли сатурація нижча за 92, є ризик для життя і людина має невідкладно звернутися в лікарню. Виняток можуть скласти недужі на деменцію, ті, кому діагностовано онкологію, хворобу Альцгеймера, інсульт, малорухомі пацієнти.

Докладніше «про прокат» кисневих концентраторів можна довідатися у своїх сімейних лікарів. Якщо дотепер ви не визначилися, хто дбатиме про ваше здоров’я, телефонуйте в кол-центр ЦПМСД №1: +38(0542)787-700, +380504702003. Тут порадять ліпших.

Вам також має сподобатись...