Літо, сонце, пляж… На перший погляд, ідилія, однак…

Літо, сонце, пляж… На перший погляд, ідилія, однак…

Про небезпеку тривалого перебування під ультрафіолетом та підвищені ризики підхопити кишкові інфекції у спекотну пору ми розповідали напередодні, а нині запросили до розмови сімейну лікарку амбулаторії №1 ЦПМСД №1 Наталію Володіну, з якою говоримо про ще одну неприємність, що здатна зіпсувати літнє дозвілля, – так звані пляжні хвороби.

Відпочинок біля водойм – либонь, одна з найулюбленіших релакс-розваг у жароту. Наталія Миколаївна щиро зичить, щоби вона такою залишалася і на подальше, а для цього насамперед радить обирати перевірені пляжі. Зазвичай місцева влада надає перелік таких локацій, та й безпосередньо на пляжах встановлюються спеціальні дозвільні/заборонні знаки.

  • Найпоширеніша пляжна інфекція – грибок. Сприятливим середовищем для розвитку його збудників є мокрий пісок (надто вірогідність зараження зростає, коли на нього ставати розм’якшеними після купання стопами). Тож співрозмовниця рекомендує відразу взуватися, щойно вийдете з води. Так само варто відпочивати після купання не безпосередньо на піску, а на шезлонгу/рушнику. Не надто слушна ідея – закопуватися в пісок або будувати з нього фігурки, оскільки, як правило, пісок на пляжі не зазнає ніякої дезінфекційної обробки.

! Якщо після релаксу біля води помітили в себе чи своїх рідних подразнення/свербіж шкіри, пухирі на ній, ламкість нігтів, то ліпше за все сконтактуйте з персональним лікарем.

  • Ще одна пляжна халепа – гельмінти (паразитичні черв’яки, які атакують нервову систему й організм людини загалом). Висока ймовірність їх підхопити на так званих диких пляжах, де вільно перебувають тварини/птахи. Завжди необхідно добре мити руки або використовувати антисептичні засоби перед харчуванням на пляжі.

! Найперша ознака того, що заразилися, – розлади травлення (метеоризм, нудота, блювота, діарея, запори). Також мають насторожити: спазми м’язів щелепи, скрегіт зубами, часті покашлювання, головний біль.

  • Наступна проблема, що може спіткати шанувальників пляжного відпочинку, – кишкова паличка й інші подібні інфекції, які почуваються у воді, наче на курорті. Полюбляєте пірнати і трапляється, що ковтаєте воду? Ви – у зоні ризику! Крім того, краще відмовитися від спокуси придбати «з рук» і скуштувати так звані пляжні делікатеси (передусім тортики, трубочки, тістечка, рибу).

! Якщо після відпочинку біля водойми виникли розлади шлунка, здуття і біль у животі, нудота та блювання, підвищення температури, слабкість – невідкладно зверніться до сімейного лікаря, адже наслідки кишкових інфекцій можуть бути дуже серйозними.

  • Список хвороб, які можна підхопити на пляжі, також варто доповнити холерою, ротавірусною і ентеровірусною інфекціями, лептоспірозом тощо. Уникнути зараження ними можна лише у випадку, якщо відпочиватимете на спеціально обладнаних пляжних локаціях і купатиметеся у водоймищах, які регулярно перевіряються відповідними службами.

! Наталія Володіна наголошує, що не варто сприймати плавання у відкритих водоймах як повноцінне купання. Повернувшись додому, обов’язково прийміть душ із милом, а якщо є якісь ранки на тілі, то обробіть їх спеціальними засобами.

Вам також має сподобатись...