МОЗ інформує: у разі виникнення розладів психіки та поведінки передбачені «Доступні ліки»

МОЗ інформує: у разі виникнення розладів психіки та поведінки передбачені «Доступні ліки»

У Міністерстві охорони здоров’я України зауважують, що повномасштабна війна та пандемія негативно позначилися на психоемоційному стані населення. Торік споживання антидепресантів українцями досягло пікових позначок і, на жаль, тенденція до зменшення наразі не прослідковується. Проблема ще й у тому, що нерідко люди купують заспокійливі засоби із сумнівною ефективністю, орієнтуючись здебільшого не те, що препарат продається без рецепта.

Такий підхід до вибору медикаментів – згубний, наголошують у МОЗ і наполягають на обов’язковій консультації із сімейним лікарем/психологом. Адже є ціла низка методик, що дають змогу поліпшити ментальне здоров’я без застосування антидепресантів і в переважній більшості випадків слушно розпочати саме з них. Якщо виникає потреба підтримати психіку за допомогою ліків, то медик, орієнтуючись на самопочуття людини, підбере найбільш дієвий препарат.

Звернувшись до свого лікаря, пацієнт із розладами психіки та поведінки отримує ще одну важливу перевагу – можливість скористатися програмою реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій потрібні медикаменти будуть надані безоплатно або з незначною доплатою.

Загалом «Доступними ліками» охоплено 66 препаратів, які призначаються в разі розладів психіки/поведінки, а також за епілепсії.

Щоб отримати такі медикаменти задарма або із частковою доплатою, треба:

  • звернутися до персонального лікаря/психіатра, а за епілепсії – до невролога /психіатра (спеціаліст сформує план лікування в електронній системі охорони здоров’я і випише перший рецепт, у подальшому рецепти можуть надавати лікарі первинної медичної ланки);
  • знайти аптеку з наліпкою «Доступні ліки» й отоварити рецепт (щоби не витрачати час на пошуки, можна переглянути сторінку «Перелік місць відпуску лікарських засобів за е-рецептом» на сайті НСЗУ, зателефонувати за номером 16-77 /контакт-центр НСЗУ/ або скористатися послугами чат-бота «Спитай Гриця»).

У МОЗ також акцентують увагу, що з 1 липня відновлено норму відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.

Вам також має сподобатись...