«Мушу зробити все від мене залежне…»

«Мушу зробити все від мене залежне…»

Для неї робота – наче допінг, хронічна залежність у своїх найпозитивніших проявах. Звісно, час від часу виникає втома, певне «вигоряння», але достатньо кількох днів на перезавантаження – і її знову «кличе» дорога серцю справа. «Любов до медицини – це кохання з першого погляду й на все життя», – зізнається сімейна лікарка амбулаторії №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Олена Бондаренко, яка вже майже 40 років у професії.

Її невимовне тяжіння до медицини зародилося із цікавості: як влаштована людина, як усе в ній поєднано, як один орган впливає на інший… Зародки знань наша співрозмовниця черпала на уроках біології і за першої ліпшої нагоди бігала в бібліотеку, де перечитала від палітурки до палітурки ледь не всі тематичні книжки.

Олена Михайлівна склала іспити в Харківському медінституті на одному диханні, та й навчалася легко, із насолодою. З кожним новим днем вона дедалі більше захоплювалася обраним фахом – таким багатогранним, цікавим і важливим.

З 1986-го Олена Бондаренко – лікар-терапевт, три роки тому здобула кваліфікацію сімейного лікаря. У неї за плечима – колосальний досвід. Тим не менш, співбесідниця вважає, що без професійної «впертості» та стійкого бажання дійти до суті гарним спеціалістом ніколи не стати. І не важливо: молодий ти фахівець чи з багаторічною практикою, якщо не вчитися, не «тренувати» свій мозок, регулярно не «перегортати» в пам’яті набуті знання, не доповнювати їх новими, то така людина буде лікарем тільки на папері.

Ще одна особливість, яка неабияк допомагає Олені Михайлівні в трудовій діяльності, – лікарська інтуїція. Вона жартує, що, либонь, це дар, і не береться пояснювати природу такого таланту з медичної точки зору.

«Сімейний лікар не може зцілити від усіх недуг, але він зобов’язаний знати всі хвороби, – каже співрозмовниця. – Адже саме ми, уважно вислухавши хворого, зібравши анамнез і провівши діагностику, маємо цілковито розібратися в проблемі й запропонувати, як її позбутися… Коли бачу людські очі, які дивляться на мене з надією, розумію, що мушу зробити все від мене залежне…»

Щоби потрапити до Олени Бондаренко на консультацію/прийом або укласти з нею декларацію, шукайте її в системі Helsi або телефонуйте до кол-центру: +38(0542)787-700, +380504702003. Амбулаторія №1 ЦПМСД №1 розташована на вул. Іллінська, 48/50 в Сумах.

Вам також має сподобатись...