Ми є те, що ми їмо…

Ми є те, що ми їмо…

Їжа – паливо для нашого організму, а отже, як «заправляємося» – так і «їдемо»… Чим загрожує наше зневажливе ставлення до своєї травної системи і як саме треба про неї дбати? У Всесвітній день здорового травлення, що позначений на календарі 29 травням, розпитуємо про це сімейну лікарку амбулаторії №4 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Вікторію Логунову.

Вона зауважує, що нині гастроентерологічні недуги посідають одне з провідних місць на сумному п’єдесталі хвороб у світі, порушення процесу травлення діймають усі вікові групи. Збої в роботі травної системи призводять до порушення обміну речовин, ожиріння, захворювань шлунково-кишкового тракту, як-от: печія, гастрит, виразкова хвороба тощо.

Такий стан справ – це насамперед наслідки нерозважливого ставлення людей до себе, бо причиною більшості захворювань є неправильне харчування. Крім того, серйозний негативний вплив на систему травлення мають шкідливі звички, малорухливий спосіб життя, нерозбірливе приймання антибіотиків, експерименти з так званими дієтами та стреси.

Вікторія Володимирівна наголошує: чим менше в раціоні жирних, смажених, копчених, гострих, солоних і маринованих продуктів – тим легше травному тракту, який, звісно ж, прагнутиме їх переробити, але, як відомо, у всього є межа можливостей.

«Віддайте перевагу стравам, приготованим на пару, відвареній їжі, свіжим овочам і фруктам, зерновим продуктам, – каже сімейна лікарка. – Відмовтеся від надмірного споживання алкоголю, поставте позначку ʺтабуʺ на газованих напоях. А якщо до цього ще й додасте помірне регулярне фізичне навантаження, то життя заграє зовсім іншими барвами».

Ми є те, що ми їмо. Авторство цього вислову приписують грецькому лікарю Гіппократу, який жив у 460–377 рр. до н.е. Проте, судячи з усього, людство навіть через кілька тисячоліть так його й не почуло. То, може, бодай зараз спробуємо до нього дослухатися?..

Вам також має сподобатись...