Найбільша нагорода – одужалий пацієнт

Найбільша нагорода – одужалий пацієнт

Її тяжіння до медицини «народилося» з біології… «Мені дуже подобалася ця шкільна дисципліна, але чіткий причинно-наслідковий зв’язок ʺбіологія = медицинаʺ ще не сформувався, – згадує себе в юності сімейна лікарка амбулаторії №1 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Дар’я Жалдак. – Остаточно визначитися мені допомогла бабуся, яка нерідко казала, що в цьому світі є дві професії, без яких у людства немає майбутнього: вчитель та лікар. Чим далі, тим більше моє серце ʺприкипалоʺ до медицини, хоча так сталося, що й на освітянській ниві випало спробувати свої сили».

Нині Дар’я Олександрівна – кандидатка медичних наук, успішна лікарка загальної практики. Цьому передували роки невтомного опанування знань у СумДУ, проходження інтернатури в Харківській медичній академії післядипломної освіти, навчання в аспірантурі, захист кандидатської дисертації, присвяченої захворюванням шлунково-кишкового тракту.

Певний час наша співрозмовниця поєднувала дві роботи: була й лікаркою, і викладачкою, працюючи на медичному факультеті своєї рідної альма-матер. Відверто зізнається: це непросто фізично, однак різні грані улюбленої справи приносили неабияке моральне задоволення. Проте трапився COVID-19, а потім почалася повномасштабна війна, тож освітній напрям поволі стих.

Найбільшою нагородою у своїй професії Дар’я Жалдак вважає одужалого пацієнта. «Щоразу запитання ʺЛікарю, можна?ʺ – це наче виклик, який ти обов’язково приймаєш, воліючи якнайшвидше розібратися в кожному конкретному випадку й допомогти, – зізнається співбесідниця. – Це своєрідний іспит на фаховість, і якщо людина йде від тебе здоровою та задоволеною – отже, ти його склав. Але надто довго спочивати на лаврах не вийде, бо такі екзамени в медичній царині – щоденна норма».

Щодо сьогоднішніх напружених реалій, то Дар’я Олександрівна вбачає тісний зв’язок між стресами, у яких ми постійно перебуваємо через війну, і хворобами, що турбують пацієнтів.

«Психосоматика має зараз дуже серйозний вплив, – каже сімейна лікарка. – Хвилювання, переживання або панічні прояви, що повсякчас виникають, наприклад, щойно пролунає сигнал тривоги, – усе це вельми часто провокує різні хворобливі стани, як-от: різкі коливання артеріального тиску, синдром подразненого кишківника тощо. Тому я би дуже радила кожному з нас усе ж таки знайти в собі сили, щоби жити більш-менш спокійно в таких неспокійних умовах. Ворог якраз на те й розраховує, що ми зламаємося морально, заслабнемо фізично, але хіба ми, українці, готові здатися?»

Дар’я Жалдак приймає пацієнтів в амбулаторії №1, що на вул. Іллінська, 48/50. Зв’язатися з нею можна через систему Helsi або зателефонувавши в кол-центр ЦПМСД №1 за номерами: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...