Наш мозок генерує до 50 тисяч думок щодня

Наш мозок генерує до 50 тисяч думок щодня

Завтра на календарі – Всесвітній день мозку. Це орган, від якого залежить життєздатність людини, можливість здійснювати інтелектуальну діяльність та проявляти фізичну активність. Водночас, попри багаторічне вивчення, навіть зараз науковці визнають, що мозок – найзагадковіший та найбільш непередбачуваний складник організму.

Що ж про нього відомо достеменно? Давайте розбиратися.

  • Вага мозку людини становить орієнтовно 2% від загальної маси тіла, проте цей орган споживає найбільшу кількість енергії.

  • Обсяг пам’яті мозку необмежений. На противагу всім новомодним ґаджетам, «оперативка» в мозку ніколи не закінчується. Учені вважають: це тому, що людина просто не може так багато знати. Разом із тим, вони наполегливо радять добре висипатися, щоби краще засвоювати нову інформацію.

  • Мозок не втомлюється від інтелектуальної праці. Відчуття змори виникає через переживання і емоції, що супроводжують той чи інший різновид розумової діяльності.

  • Мозок генерує 25–50 тисяч думок щодня, а щосекунди в ньому відбуваються понад 100 тисяч хімічних реакцій.

  • Мозок не знає, що таке біль, оскільки в нього немає больових рецепторів.

  • Різні частини цього органа мають окремі «компетенції», осібно відповідаючи за рухи, мовлення, мислення тощо. Гіпотетичне від’єднання якогось із відділів мозку спричинить втрату тієї чи іншої його функції.

  • Мозок не може функціонувати без кисню та глюкози. Якщо впродовж 3–5 хвилин він не отримує ці дві речовини в достатній кількості, відбуваються незворотні зміни. Доки ж у клітинах мозку є кисень і глюкоза, він боротиметься на життя ще протягом кількох хвилин.

  • Мозок негативно ставиться до алкоголю, бо оковита може призвести до кисневого голодування цього органа, а також тютюнопаління (куріння цигарок погіршує когнітивні функції). Водночас за якісний сон, здорове харчування, розумові та фізичні навантаження мозок радо віддячить своїм власникам  .

Вам також має сподобатись...