Не уявляла себе ніким, крім медика

Не уявляла себе ніким, крім медика

Ганна Шостак, лікарка-терапевт амбулаторії №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1, не уявляла себе ніким, крім медика. «Кожна людина – наче загадка, яку ти маєш розгадати, – каже співрозмовниця. – І чим швидше ти це зробиш, тим більше шансів побачити свого пацієнта здоровим, усміхненим та щасливим. А чи не в цьому головне призначення лікаря?»

Либонь, певний вплив на неї мала старша сестра, яка стала успішним педіатром. Однак Ганна Іванівна, ставши студенткою Харківського медичного інституту, обрала інший напрям – терапію. «За майже чотири десятиліття лікарської практики я і на мить не пошкодувала про свій вибір, – зазначає співбесідниця. – Кожен новий день – це ретельний аналіз, прискіпливий пошук відповідей, бо, на жаль, хвороб дуже багато, а своєчасно їх розпізнати – це вже пів справи».

Неабияке значення має профілактика. За роки діяльності Ганна Шостак може пригадати вдосталь випадків, коли завдяки бесідам із людьми, інколи навіть своїй наполегливості їй вдавалося переконати пройти ті чи інші обстеження і «випередити» недугу або розпізнати її на початковій стадії. «Коли чуєш від пацієнта, що ти врятував йому життя, – то це і є найвища нагорода для лікаря», – вважає Ганна Іванівна.

З огляду на сьогоднішні реалії, коли чимало хвороб активізуються через постійні стреси, відчуття тривоги й паніки, терапевт радить усім дослухатися до давньої народної мудрості: «Хочеш добре виглядати, то не треба нервувати». Звісно, сказати простіше, ніж досягти, проте ми просто зобов’язані навчитися опановувати себе, щоби витримати, встояти й перемогти.

Амбулаторія №1 ЦПМСД №1 розташована на вул. Іллінська, 48/50. Якщо хтось із містян, жителів Сумської громади або внутрішньо переміщених осіб воліє обслуговуватися у вказаному «районі», обравши сімейного лікаря із медичної когорти цього лікувально-профілактичного закладу, то ласкаво просимо! Детально про все розкажуть у кол-центрі ЦПМСД №1 за номерами: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...