Ось тобі й комарик, або Як вберегтися від малярії

Ось тобі й комарик, або Як вберегтися від малярії

Щорічно 25 квітня медики по всьому світу б’ють тривогу через малярію – низку інфекційних захворювань, що передаються людині під час укусу комарів. Яких неприємностей може завдати, здавалося б, дрібна комаха, де можна таку недугу підхопити й на що варто звернути увагу, щоб її розпізнати, запитуємо Вікторію Логунову – сімейну лікарку амбулаторії №4 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

За словами Вікторії Володимирівни, малярія – хвороба екзотична (90% усіх випадків зараження реєструється в Африці), однак у наш час стрімких швидкостей та переміщень відстань аж ніяк не є перепоною для її поширення. В Україні випадки «привезеної» малярії вже неодноразово фіксувалися, на жаль, були й летальні.

«Малярія належить до тих недуг, які можна і треба попередити, – каже сімейна лікарка. – Насамперед ідеться про застосування протималярійних препаратів та захист від укусів комарів».

Людям, які планують поїздку за кордон, необхідно:

  • отримати в турфірмах/компаніях, які організовують мандрівку/відрядження, інформацію щодо ризиків зараження малярією, подбати про протималярійний препарат, який зможе вберегти від екзотичної недуги;
  • за 2 тижні до поїздки в ризиковані з огляду на цю хворобу країни розпочати приймання протималярійного засобу, тривалість – увесь термін перебування за кордоном та подальші 4–6 тижнів удома;
  • заздалегідь забезпечити себе одягом, що максимально огортатиме тіло, репелентами (засобами від комах, зокрема й комарів), антимоскітними сітками, обробленими інсектицидом тривалої дії;
  • протягом 3 років після закордонного вояжу обстежуватися на малярію (украй важливо – у перший місяць, оскільки можливі прояви тропічної малярії, а також щоразу, коли виникає захворювання, що супроводжується підвищенням температури тіла).

«Не скориставшись цими порадами, людина неабияк ризикує, – пояснює Вікторія Логунова. – Підхопивши малярію, хворому зазвичай дошкуляють лихоманка, головний біль, слабкість, сильне потовиділення, але вони проявляються аж за 10–15 днів після укусу інфікованого комара. Погодьтеся, чимало часу згаяно… Тому лікування необхідно розпочати протягом першої доби після появи симптомів. Найвищий ризик розвитку серйозної форми малярії – у дітей, вагітних та людей з ослабленим імунітетом».

Вам також має сподобатись...