«Памперс»: благо не так для малюка, як для його батьків

«Памперс»: благо не так для малюка, як для його батьків

Матусі за цей винахід, либонь, дуже вдячні, адже поява одноразових підгузок неабияк спростила приємний та водночас виснажливий процес догляду за немовлятами. Нині навіть уявити складно, як жінки справлялися до 27 квітня 1965 року, коли знана американська компанія Procter & Gamble запатентувала цей гігієнічний засіб. Напередодні іменин «памперсів» ми вирішили довідатися, чи насправді вони такі незамінні та чи є якісь обмеження в їхньому застосуванні. Із цими запитаннями звернулися до лікаря-педіатра дитячої амбулаторії №3 ЦПМСД №1 Олени Рибалко.

«Новонароджені й немовлята банально не вміють контролювати власні сечовипускання та дефекацію, тому споконвіків молоді мами вигадували різноманітні пристосування, щоби зберегти сухими і здоровими сіднички своєї кровиночки, запасалися великою кількістю змінної білизни та вдавалися до усіляких лайфхаків, щоби ці речі швидко прати й висушувати, – каже Олена Вікторівна. – Зі створенням одноразового підгузка, розвитком технології його виробництва життя матусь/татусів вочевидь заграло новими барвами».

Тим не менш, лікар-педіатр наголошує: «памперси» мають як переваги, так і недоліки, тож батькам слушно знайти певний компроміс, щоб і немовляті не нашкодити, і собі життя полегшити.

Є кілька правил, яких слушно дотримуватися.

  • Надягати підгузки потрібно тільки на чисті та сухі сіднички малечі.
  • Змінювати одноразовий гігієнічний засіб необхідно після кожного випорожнення/сечовипускання.
  • Не варто використовувати новий «памперс» відразу (ніжна шкіра малюка має подихати хоча б 15–20 хвилин, якщо цього не зробити, вона почне перегріватися і з’являться попрілості, алергія).
  • Підгузок обов’язково мусить підходити дитині за розміром, інакше їй буде незручно, вона постійно плакатиме, на шкірі може виникнути почервоніння, що спровокує свербіж.
  • Застосовувати гігієнічний засіб не рекомендується, якщо в маляти підвищилася температура, оскільки такі підгузки – це своєрідний компрес, що огортає третину тіла малюка. Поки «памперс» буде на дитинчаті – годі і сподіватися, що температуру вдасться збити.
  • Одноразові підгузки зайве використовувати в разі діареї, дерматиту, діатезу, екземи, а також не радять надягати їх недоношеним дітям.
  • «Памперси» в жодному випадку не мають бути замінником горщика, до якого дитя треба поступово привчати.

Принагідно Олена Рибалко нагадує, що одноразові підгузки – це вигода не для дитини, а для її батьків. Лікар-педіатр радить не забувати про це й надто не зловживати гігієнічними «благами цивілізації».

Вам також має сподобатись...