Почали діймати суглоби? Не ігноруйте – зверніться до лікаря

Почали діймати суглоби? Не ігноруйте – зверніться до лікаря

Саме таку пораду дає сімейна лікарка амбулаторії №5 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Оксана Купиро, з якою сьогодні – у Всесвітній день боротьби з артритом – ми спілкуємося про запальні захворювання опорно-рухового апарату, їхні ознаки, способи запобігання та лікування.

За словами Оксани Вікторівни, термін «артрит» охоплює цілу низку хвороб, що супроводжуються підпухлістю суглоба, сильним болем і обмеженням рухливості. Раніше запальні захворювання опорно-рухового апарату мали умовний віковий ценз – 40+, однак останнім часом дедалі частіше артрит діагностують і значно молодшим людям.

«Причин, що призводять до запалення суглобів, дуже багато, – зазначає сімейна лікарка. – Це можуть бути й інфекції, і недуги інших систем організму, які негативно позначаються на станові опорно-рухового апарату, і травми… Тож надто важливо з’ясувати природу хвороби на її початковій стадії та обрати найбільш оптимальний варіант лікування. Лише за такої умови є шанс одужати і зберегти свою мобільність».

У жодному разі не можна зволікати з візитом до лікаря, якщо:

  • відчуваєте дискомфорт, біль, надмірну чутливість, скутість у суглобах;
  • помітили почервоніння, підвищену температуру, набряк навколо суглобів;
  • маєте слабкі та виснажені м’язи.

«Чи можна не допустити виникнення артриту? Звісно, можна. І для цього кожному з нас треба щиро відповісти на кілька запитань. Отже, чи маєте регулярні, оптимальні для вас фізичні навантаження? Як харчуєтеся і чи контролюєте свою вагу? Як часто травмуєтеся? Чи зловживаєте алкоголем? Чи не запускаєте інфекційні захворювання? І зрештою – чи відразу звертаєтеся по фахову допомогу до медиків, чи, може, дослухаєтеся до сумнівних рекомендацій бабусь на лавці? Проаналізуйте свій спосіб життя та зробіть за потреби правильні висновки», – каже Оксана Купиро.

Вам також має сподобатись...