Подбайте про те, щоби відомості про вакцинацію ваших дітей були внесені в ЕСОЗ

Подбайте про те, щоби відомості про вакцинацію ваших дітей були внесені в ЕСОЗ

Інформація про пройдений дитиною курс щеплень є украй важливою.

Насамперед, керуючись цими даними, персональний лікар формує подальший план вакцинації, щоб у такий спосіб максимально вберегти малечу від різних інфекційних хвороб. Водночас відомості про наявні щеплення (так звана карта профілактичних щеплень) необхідні під час вступу/зміни навчального закладу. Та й загалом, знаючи, від яких недуг було забезпечено захист у дитинстві, дорослій людині простіше зорієнтуватися, як та коли посилити свій імунітет.

До речі, якщо з якоїсь причини інформації про пройдений курс вакцинації немає і відновити її немає змоги, то особистий лікар порекомендує зробити базові щеплення повторно.

Тож, як бачите, важлива не лише вакцинація, а і збереження відомостей про її проходження. Електронна система охорони здоров’я в цьому аспекті – наче справжній сейф. На відміну від паперових даних (зазвичай це довідка за формою 063/о), які нерідко втрачаються, наприклад, через переїзд пацієнта або інші непередбачувані обставини, у ЕСОЗ інформація надійно захищена й може бути відтворена коли завгодно і де завгодно.

Тому радимо батькам обов’язково після зробленого їхній дитині щеплення пересвідчитися, що відповідні записи внесено в ЕСОЗ. Та й самі, вакцинувавшись від того чи іншого захворювання, не забудьте поцікавитися у свого сімейного лікаря, чи оновлена ваша карта щеплень.

Вам також має сподобатись...