Поліомієліт – хвороба, яку не можна вилікувати, але її можна не допустити

Поліомієліт – хвороба, яку не можна вилікувати, але її можна не допустити

На календарі – 24 жовтня, що в медичному середовищі асоціюється передусім зі Всесвітнім днем боротьби з поліомієлітом. Що це за хвороба? У чому її підступність? А головне – як не допустити її появи? За відповідями на ці запитання ми звернулися до Ірини Заєць – педіатра амбулаторії №4 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

Лікарка зауважує, що поліомієліт є гострим інфекційним захворюванням, яке мігрує від людини до людини здебільшого через брудні руки, заражену їжу, воду. Недуга вражає центральну нервову систему, спричиняє параліч і навіть спроможна призвести до смерті. Наразі проти цієї летальної хвороби немає ліків. Зупинити вбивчу «ходу» поліовірусу здатен лише курс щеплень, який необхідно зробити в дитинстві.

«Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина, – пояснює Ірина Леонідівна. – Однак найбільш вразливими до цієї інфекції є діти віком до п’яти років, саме тому вкрай важливо, щоби малята були захищені від поліовірусу вже в перші місяці життя».

Щоби набути довічний імунітет, необхідно 6 доз вакцини. Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, оптимально їх зробити:

  • першу вакцинацію – на 2-му місяці від народження;

  • другу – у 4-місячному віці;

  • третю – у пів року;

  • четверту – на 18-му місяці життя;

  • п’яту – у 6 років;

  • шосту – після досягнення 14-річчя.

Ірина Заєць наголошує, що в Україні щеплення від поліомієліту є безоплатними, а для їхнього отримання треба лишень звернутися до сімейного лікаря чи педіатра. Навіть якщо з якихось причин дитина не зробила своєчасно вакцинацію, її обов’язково треба надолужити. До речі, і в такому випадку фінансові витрати бере на себе держава.

«Для більшості батьків їхні діти – сенс життя, – каже Ірина Леонідівна. – І, либонь, найголовніше, про що мами й тати мріють, – щоби малеча зростала здоровою. Досягти цього можна зокрема з допомогою вакцинації, а в деяких випадках (як, наприклад, із поліовірусом) – виключно завдяки щепленням. Якщо понад 95% людей у країні будуть вакцинованими – поширення поліоінфекції припиниться. Наразі в Україні відсоток нижчий, тож висновки робіть самі».

Вам також має сподобатись...