Про недуги тих, кому від 0 до 18, вона знає, либонь, усе

Про недуги тих, кому від 0 до 18, вона знає, либонь, усе

Понад чотири десятиліття вона дбає про здоров’я українців: крихітних, маленьких, юних, молодих, а потім відпускає їх у доросле життя. Однак вони вельми часто повертаються, приходячи до улюбленої дитячої лікарки зі своїми малюками.

«Дехто з моїх перших малих пацієнтів уже встиг стати бабусею/дідусем, тож ми знову зустрічаємося, спільно піклуємося про їхніх онуків, так що, попри все, життя триває», – каже дільничний лікар-педіатр амбулаторії №6 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Ольга Філонова.

За її плечима не лише фахова освіта, а й велетенський досвід. Про недуги тих, кому від 0 до 18, вона знає, либонь, усе. Педіатр пам’ятає кожного малюка, якого їй доводилося лікувати, проте зізнається: було у її практиці одне виняткове немовля.

«Артемко, певно, дуже квапився з’явитися на світ, – з усмішкою розповідає Ольга Борисівна. – Глибока недоношеність, маля важило всього 900 грамів. Ризики були неймовірні, але ви’ходили. До речі, на честь цього крихітного борця за життя я назвала свого меншого сина».

Загалом, за словами лікарки, найбільш тривожним для педіатра є перший рік від народження немовляти. «Почуваєшся, як на вулкані, бо іноді ситуація може кардинально змінитися впродовж кількох годин, – зауважує Ольга Філонова. – Тому я постійно на зв’язку з матусями, консультую телефоном, є нагальна потреба – їду до малят, якщо випадок більш-менш штатний – запрошую до нас в амбулаторію. І, безумовно, велетенська профілактична робота, без неї – ніяк».

Через війну багато українців із дітьми виїхали за кордон, є серед них і пацієнти Ольги Борисівни. Але не забувають улюблену лікарку, часто пишуть, телефонують, звертаються за порадою, дистанційною допомогою… А ще обіцяють обов’язково повернутися після нашої перемоги додому, бо де вони ще знайдуть такого чудового педіатра?

Дитяча амбулаторія №6 ЦПМСД №1 розташована на вул. Хворостянка, 3 (колишня Праці). Щоби потрапити до Ольги Філонової на консультацію/прийом або підписати з нею декларацію, телефонуйте до кол-центру: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...