Професія лікаря – покликання, що потребує кропіткої праці

Професія лікаря – покликання, що потребує кропіткої праці

18 квітня поважна іменинна дата в одного з найдосвідченіших сімейних лікарів Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Євгена Юрійовича Мерщія, який уже багато років поспіль віддано працює в амбулаторії №4.

«Медицина – це той “вірус”, який вразив декількох членів нашої родини, – сміючись, каже Євген Юрійович. – Тож у мене особливого вибору не було – спадкова, так би мовити, хвороба».

65-річний іменинник розповідає, що навчався наприкінці 1970-х – початку 1980-х, переймаючи найкращий досвід лікарської школи тих часів. Студенту тодішнього Київського медінституту імені О.О. Богомольця поталанило слухати лекції провідних професорів, академіків, як-от: Георгія Бурчинського, Миколи Зайка, Олександра Грицюка та інших метрів.

Лікарську практику розпочав, долучившись до колективу Центральної міської лікарні, де працював інфекціоністом та дільничним терапевтом до 2002 року. А потім обрав сімейну медицину, тобто був одним із тих, хто стояв біля витоків новітнього для Сум напряму надання меддопомоги. І ось уже понад два десятиліття робочий кабінет Євгена Юрійовича на вул. О. Аніщенка, 10 відчинений для тих, хто потребує лікарської допомоги.

«Наша професія – це наче щоденний іспит, – каже співрозмовник. – Кожного дня працюй над собою, бо без постійного розвитку та фахового зростання лікар “за дипломом” ніколи не стане лікарем “за покликанням”. Працюй із людьми та для людей – і не тільки в контексті надання кваліфікованої медичної допомоги, а й звичайного розуміння людей, бо пацієнт приходить до лікаря з різними потребами, і кожен має отримати влучну пораду та необхідну допомогу».

Користуючись нагодою, щиросердно вітаємо Євгена Юрійовича й зичимо гарного настрою, наснаги, професійного розвитку. Будьте здорові і, звісно, своїм пацієнтам хворіти не дозволяйте! Благополуччя, добра та удачі на довгі літа!

Вам також має сподобатись...