Рекомендації для осіб, з підозрою на COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції

Рекомендації для осіб, з підозрою на COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції

Залишайтеся вдома, окрім ситуацій, коли потребуєте медичної допомоги

Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за винятком

отримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до навчальних закладів та в інші місця громадського користування. Не користуйтесь громадським транспортом або таксі.

Ізолюйте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі

Люди: Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнатіі витримувати дистанціюпонад 1,5 метравід інших членів сім’ї/або сусідів у вашому домі. Також слід використовуватиокремий санвузол, якщо він є. Особливо уважно дотримуйтесь цих рекомендацій цих рекомендацій, якщо у вашій сім’ї є особи, що належать до групи ризику (літній вік, хронічні захворювання легень, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет тощо)

Тварини: Не контактуйте з домашніми чи іншими тваринами.

Заздалегідь зателефонуйте і попередьте сімейного лікаря

Якщо ви потребуєте медичної допомоги, зателефонуйте сімейному лікарюі повідомте, що у вас підозрюється або підтверджений COVID-19. Це допоможе медичному персоналу вжити заходів, абивберегти іншихлюди від зараження чи впливу. Одягніть захисну маску перед контактом з медичними працівниками. Ці кроки допоможуть обмежити поширення інфекції.

Носіть захисну маску

Потрібно носити захисну маску, коли ви знаходитесь поряд з іншими людьми(наприклад, спільне використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніми тваринами, перед відвідуванням закладу охорони здоров’я, або приїздом бригади екстреної медичної допомоги. Якщо ви не можете носитизахисну маску (наприклад, тому що це спричиняє проблеми з диханням), люди, які живуть з вами, не повинні залишатися в одній кімнатіз вами або, якщо це неможливо, мусять носити захисні маски.

Дотримуйтесь правил гігієни під час кашлю чи чхання

Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкоюпід час кашлю чи чхання. Викидайте використані засоби вокремий контейнер для сміття. Після цього помийте руки з милом протягомщонайменше 20 секунді/або обробіть руки дезінфікуючим засобом, щомістить щонайменше 60% спирт, втираючи достатню кількість у всю поверхню до їх висихання. Милообов’язково використовувати у разі помітного забруднення рук.

Часто мийте руки

Часто мийте руки з милом принаймні 20секунд. Якщо немає можливості помити руки, їх потрібно обробити дезінфікуючими засобами на основі 60-95%спирту, втираючи достатню кількість у всю поверхню до їх висихання. У разі помітного забруднення рук обов’язково мийте руки з милом.Не торкайтеся очей, носа і ротабрудними руками.

Використовуйте індивідуальні предмети домашнього вжитку

Не можна користуватися посудом, чашками, рушниками, постільною білизною та іншими предметами домашнього вжитку спільно з іншими людьми або домашніми тваринами. Після використання цих предметів їх слід ретельно обробити/помити мийними засобами.

Дезінфекція предметів/поверхонь

Потрібно щодня періодично дезінфікувати всі предмети/поверхні, до яких часто торкаються. До них належать:стійки, столи, дверні ручки,вимикачі, змішувачі, раковини, унітази, телефони, клавіатури, планшети,тумбочки тощо та будь-які поверхні, де можуть знаходитися біологічні рідини. З метою дезінфекції необхідно використовувати побутові мийні засобиабо серветки. Під час їх застосування потрібно дотримуватись інструкцій виробника.

Моніторинг стану здоров’я

Якщо ви знаходитеся вдома на карантині (у самоізоляції) потрібно уважно слідкувати за станом здоров’я. Двічі на день вимірюйте температуру тіла.

Негайно зверніться до свого лікаря або телефонуйте за номером 103, якщо з’явився один або декілька перелічених симптомів: зросла температура тіла (понад 380 С) або з’явився озноб чи лихоманка;утруднене дихання, задишка; постійний кашель; стійкий постійний біль у грудній клітці.

Припинення самоізоляції

Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходівприймається у кожному випадку окремо та після консультації з медичними працівниками відповідно до правил, встановленихмісцевими органами охорони здоров’я.

Рекомендації для осіб, з підозрою на COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції Рекомендації для осіб, з підозрою на COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції

Вам також має сподобатись...