Щеплення майбутніх матусь: від чого й коли необхідно вакцинуватися

Щеплення майбутніх матусь: від чого й коли необхідно вакцинуватися

Довідалися про прийдешню появу малюка? Чи, може, лишень плануєте стати мамою? По-перше, щиро раді за вас! А по-друге, пропонуємо дочитати цю новину до кінця, після чого зробити закладку на своєму ґаджеті.

«Хворіти – завжди кепська справа, а під час вагітності – і поготів, бо коли жінка при надії, ризики тяжкого перебігу інфекцій та можливих ускладнень зростають. І якраз-таки щеплення можуть стати у пригоді. Але відразу наголошу: вагітність та живі вакцини – несумісні, решта – до ваших послуг», – каже лікарка загальної практики сімейної медицини амбулаторії №1 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Наталія Володіна.

    • Проти грипу. Щеплення рекомендоване всім жінкам у будь-якому триместрі вагітності, а також тим, хто має намір завагітніти протягом сезону грипу.
    • Проти правця та дифтерії. Жінки при надії, які отримали останню дозу вакцини понад 10 років тому, мають бути щеплені під час вагітності. Якщо є лабораторне підтвердження захисту від вказаних захворювань, вакцинацію можна відтермінувати.
    • Проти кашлюка. Найчастіше на нього хворіють немовлята, які за віком не можуть бути щеплені (до 2 місяців від народження) або не повністю вакциновані (до піврічного віку). Малюки залежні від пасивно набутих антитіл матері. У вагітних низька концентрація антитіл до кашлюка, тому майбутнім ненькам рекомендується вакцинуватися протягом 27–32 тижнів вагітності.
    • Проти кору, паротиту та краснухи. Планувати вагітність можна за місяць після щеплення.
    • Проти COVID-19. Вагітні жінки, які занедужали на коронавірус, частіше потребують інтенсивної терапії. Також вони удвічі й навіть утричі частіше народжують раніше передбаченого терміну. Але не треба панікувати: вакцинуватися проти COVID-19 можна в будь-який триместр. Крім того, не потрібно припиняти грудне вигодовування, щоби зробити щеплення. Перевагу доцільно надавати вакцинам на основі мРНК.

Водночас Наталія Володіна акцентує увагу, що щеплення потрібні не тільки жінкам при надії, а й тим, хто з ними постійно спілкується. Ідеться про вакцини проти кору, паротиту, краснухи та вітряної віспи. Немовлят, які контактують із вагітними, необхідно щеплювати від ротавірусу згідно з графіком.

У КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» працюють висококласні педіатри, тож, не вагаючись, обирайте одного з них і будьте певні: ваш малюк буде під надійною лікарською опікою. Визначитися вам радо допоможуть у кол-центрі ЦПМСД №1, його номери: +38(0542)787-700, +38050470200.

Вам також має сподобатись...