Щеплення від грипу рекомендовано щоосені робити людям із хворим серцем

Щеплення від грипу рекомендовано щоосені робити людям із хворим серцем

У Міністерстві охорони здоров’я України наполегливо радять людям, які мають захворювання серцево-судинної системи, щоосені вакцинуватися проти грипу. Адже ця вірусна інфекція зазвичай негативно позначається на роботі серця, тож, щоби запобігти можливим ускладненням, ліпше за все щепитися. І зробити це бажано саме зараз – нині оптимальний час для щорічної вакцинації від грипу!

Науково доведено, що протигрипове щеплення зменшує на чверть ризики виникнення інфаркту й інших небезпечних для життя станів серця в піковий сезон захворюваності, на понад 40% знижує рівень шпиталізації через пневмонію. Певно, незайве додати, що Американська асоціація серця рекомендує всім пацієнтам з ішемічною хворобою серця щороку робити щеплення від грипу.

Причина в тому, що ця інфекційна недуга запускає численні запальні реакції, які вражають кровоносні судини, а якщо пацієнт і до того мав заслаблу серцево-судинну систему, то наслідки хвороби можуть бути дуже серйозними.

  • Грип здебільшого стає поштовхом для запалення серцевого м’яза – міокардиту, перебіг якого може бути як легким, так і надскладним (аж до летального фіналу).
  • Під час грипу серцебиття прискорюється. Якщо в якійсь із судин є атеросклеротична бляшка, є велика ймовірність, що вона лусне. Це може спричинити тромбоз та інфаркт.

Тож не втрачайте дорогоцінний час! Знайдіть можливість захиститися від грипу й запобігти появі інших важких захворювань! До ваших послуг, до речі, пункти вакцинації Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Щоб обрати зручний день, час і місце, зателефонуйте до нашого кол-центру: +38(0542)787-700, +380504702003.

Вам також має сподобатись...