Що охоплює сучасне обстеження новонароджених і як воно відбувається?

Що охоплює сучасне обстеження новонароджених і як воно відбувається?

В Україні значно розширено опції неонатального скринінгу. Власне, починаючи з минулого року, немовлят комплексно обстежують не на 4, як раніше, а на 21 рідкісне захворювання. Докладніше про те, як відбувається таке дослідження, де його проводять і на яких умовах, цікавимося в медичної директорки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР Анни Пилипенко.

«Сучасний неонатальний скринінг здатен виявити спадкові/вроджені захворювання, які можна діагностувати на ранньому етапі життя маляти, а отже, шанси дитини жити повноцінно і здо’рово істотно зростуть», – пояснює Анна Юріївна.

Вказана процедура зовсім нескладна й не завдасть малюкові особливих незручностей. Проводиться вона протягом другої–третьої доби життя немовляти. Зокрема, після письмової згоди батьків на проведення неонатального скринінгу медичний працівник зробить забір кількох крапель капілярної крові з п’ятки дитини.

  • Якщо дослідження взятого матеріалу не виявить небезпек, то отримані результати просто фіксуються в електронній медичній картці маляти.

  • У разі, якщо скринінг засвідчив той чи інший ризик, то з батьками обов’язково зв’яжуться і повідомлять подальший план дій.

  • Украй рідко, однак може статися, що обстеження покаже неоднозначний результат, тож медики можуть попросити надати ще один зразок крові для повторного вивчення. Це не ознака того, що з малюком щось не так. Це необхідність знати ТОЧНО, яким є його стан здоров’я.

Розширений неонатальний скринінг – безоплатна послуга, охоплена програмою медичних гарантій під час пологів.

Вам також має сподобатись...