Щоб отримати «Доступні ліки» від серцево-судинних захворювань, достатньо звернутися до сімейного лікаря

Щоб отримати «Доступні ліки» від серцево-судинних захворювань, достатньо звернутися до сімейного лікаря

Нерідко на просторах інтернету можна натрапити на припущення: щоб отримати «Доступні ліки», люди із серцево-судинними хворобами мають іти за електронним рецептом виключно до кардіолога. Однак це не так.

Заступниця медичного директора з якості обслуговування Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 СМР Світлана Кириченко наголошує, що препарати від серцевих недуг у межах державної програми реімбурсації може виписати пацієнту його сімейний лікар. Водночас на період воєнного стану діє додаткове спрощення, згідно з яким внутрішні переселенці мають змогу звернутися до будь-якого лікаря первинної ланки медичної допомоги, навіть не маючи з ним декларації.

«Опираючись на діагноз та проведені обстеження, лікар сформує е-рецепт, у якому зазначить міжнародну непатентовану назву медикаменту, – пояснює Світлана Іванівна. –Електронний документ чинний протягом місяця з дати виписування, тож упродовж цього часу пацієнт мусить знайти аптеку, де відпускаються “Доступні ліки”, і погасити рецепт. До речі, місце реєстрації людини не має жодного значення – отримати препарати безплатно або із частковою доплатою можна там, де зручно».

Щодо безпосередньої процедури «отоварювання» е-рецепта, Світлана Кириченко зауважує, що аптекар зобов’язаний запропонувати всі наявні на момент звернення ліки з потрібною діючою речовиною, а також пояснити, які з них є цілком безоплатними, а які – ні. Рішення, який препарат обрати, ухвалює виключно пацієнт.

Вам також має сподобатись...