Шоколад: аргументи за і проти

Шоколад: аргументи за і проти

Чорний, молочний, білий, пористий, із горіхами, родзинками, нугою, печивом… У цукерників така багата фантазія, що всіх варіацій шоколадок, певно, відразу й не згадати. Їхня мета – щоби було смачно, а от ми сьогодні, у Всесвітній день шоколаду, спробуємо розібратися: наскільки ця кондитерська продукція корисна/шкідлива для організму людини.

Як зауважує сімейна лікарка амбулаторії №5 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Наталія Нікуліна, найбільша цінність шоколадних ласощів – какао-порошок. Чим вищий його вміст у виробі, тим впевненіше можна говорити про корисні властивості смаколика.

«Зазвичай чорний (гіркий) шоколад містить 50–90% какао-порошку, какао-масло та цукор, – розповідає Наталія Миколаївна. – Водночас у складі молочного – десь 10–50% какао-порошку, какао-масло, молоко в певній формі та цукор. Білий шоколад узагалі не має какао, він виготовляється з какао-масла, цукру та молока. Тож висновки напрошуються самі собою. Крім того, заради здешевлення продукту виробники нерідко додають у нього жири, рослинні олії, штучні барвники, ароматизатори, цінність яких, м’яко кажучи, сумнівна».

Сімейна лікарка радить надавати перевагу шоколаду із вмістом какао 70% і якнайменшим набором «зайвих» інгредієнтів. Водночас вживати ласощі треба помірно, тоді вони насправді приноситимуть користь організму людини.

Власне, гіркий шоколад:

  • багатий антиоксидантами, що уповільнюють процеси старіння;
  • добре впливає на нервову систему, сприяє виробленню гормону щастя і ендорфінів, які стримують психологічну напругу, вгамовують стреси та депресії;
  • підвищує працездатність людини, тож доречний під час серйозних розумових і фізичних навантажень;
  • містить залізо, калій, магній, цинк і селен, які позитивно діють на серцево-судинну систему;
  • сприяє нормалізації кров’яного тиску, перешкоджає тромбоутворенню;
  • корисний для мозку: флавоноли (рослинні хімікати, якими багате какао) запобігають втраті пам’яті в літніх людей, а також характеризуються протизапальними властивостями.

Наостанок Наталія Нікуліна додає, що шоколад – це вельми калорійний десерт, тож рекомендує вимірювати обсяги його споживання не плитками, а кубиками, не кілограмами, а кількома цукерками.

Вам також має сподобатись...