Шоколад – найпопулярніший десерт у світі, тож, либонь, логічно, що на його честь запроваджено цілу низку святкувань. Ось і сьогодні, як виявляється, – Міжнародний день шоколаду, що є досить-таки вагомим приводом поговорити про переваги та недоліки цього смаколика для людського організму.
Наразі достеменно невідомо, коли саме й за яких обставин людство вперше скуштувало шоколад. Побутує навіть думка, що сталося це аж 3 тисячі років до нашої ери тому (!). Та, мабуть, не так уже й важливо – коли, головне – що хтось усе ж таки додумався створити ці смачні ласощі .
З медичної точки зору шоколад – вельми суперечливий продукт. Є в ньому як плюси, так і мінуси для здоров’я. Тож найперша порада лікарів Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 – завжди знати міру, а також віддавати перевагу якісним виробам із високим вмістом какао й мінімумом цукру.
До корисних властивостей такого (себто чорного) шоколаду можна віднести:
потужний викид ендорфінів – так званих гормонів щастя, які впливають на центри задоволення, покращуючи настрій і підтримуючи організм у тонусі;
наявність білка, що відмінно втамовує голод;
вміст кофеїну, який підвищує працездатність мозку;
присутність флавоноїдів, здатних очищувати судини від холестерину;
гарні антиоксидантні якості, завдяки чому клітини організму омолоджуються, а імунітет зміцнюється;
відмінний антидепресантний ефект тощо.
Водночас необхідно зважати, що в шоколаді чимало калорій, він може спричинити алергію та й зуби навряд чи подякують своєму власникові за надмірне поїдання цього смаколика.