Сіль: ліпше обійтися без крайнощів

Сіль: ліпше обійтися без крайнощів

Солити чи не солити? Одвічне (ледь не за Шекспіром) запитання, відповідь на яке кожен із нас обирає самостійно, орієнтуючись зазвичай на свої гастрономічні вподобання. У Всесвітній тиждень обізнаності про солі, який стартує від сьогодні – 13 березня, ми все ж таки вирішили розставити крапки над «і» та звернулися за фаховими роз’ясненнями до сімейної лікарки амбулаторії №1 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Людмили Кириленко.

За її словами, сіль – вельми суперечлива спеція, адже вона має як корисні, так і шкідливі властивості. «Одні люди активно підсолюють усі страви, а інші намагаються максимально обмежити споживання, називаючи сіль ʺбілою смертюʺ, – розповідає Людмила Володимирівна. – Утім, ані перші, ані другі не мають рацію. Тут ліпше обійтися без крайнощів, а знайти так звану золоту середину».

Сіль: аргументи ПРОТИ
«Надлишок солі в організмі може спричинити розвиток остеопорозу, катаракти, глаукоми, ожиріння і навіть раку шлунка. Пересолювати страви ми не рекомендуємо ще й тому, що надмірне споживання цієї спеції затримує зайву воду в організмі», – каже лікарка.
А це зі свого боку створює зайве навантаження на серце і провокує набряки, є стимулом для розширення вен, появи геморою та варикозу. Сюди також слушно віднести головний біль, астму, порушення обміну речовин і погіршення кровообігу.

Сіль: аргументи ЗА
Сіль потрібна людині для обміну речовин. «Наш організм не здатний синтезувати натрій (а він якраз-таки міститься в цьому продукті), нам необхідно час від часу компенсувати втрату солі, що виходить із потом», – акцентує увагу Людмила Кириленко.

Якщо повністю відмовитися від вживання цієї спеції, то не треба дивуватися, що перетравлення їжі гіршає, а кров’яний тиск підвищується. Без солі порушується енергетичний обмін всередині клітин організму, їхній розвиток обмежується.

Тож, як бачимо, і куті меду (чи то пак борщу солі) передавати не варто, і готувати/вживати «ніякі» страви, від яких доводиться кривитися, мов середа на п’ятницю, немає жодного сенсу.

У разі появи будь-яких тривожних симптомів, пов’язаних із самопочуттям, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Якщо раптом ви дотепер не визначилися, з ким би хотіли підписати декларацію, телефонуйте в кол-центр ЦПМСД №1 /+38(0542)787-700, +380504702003/. Тут вам обов’язково порадять висококласного спеціаліста.

Вам також має сподобатись...